Piątkowy Przegląd Prasy

Polska komisarz uznana za obrońcę Microsoftu... Kontratak imperium - TPSA chce szantażem blokować decyzję UKE - grozi zwolnieniami i cięciami inwestycji... Konflikt w Optimusie nadal trwa... Doskonałe wyniki Sony Ericsson... Zapowiada się wyścig na najbardziej multimedialny portal w Polsce... Sony wycofuje rasistowską reklamę Playstation... Zagrożenie wyciekiem informacji, nie tylko kluczowych, rośnie w wakacje...

PULS BIZNESU

Zmiany nie kończą "sprawy Optimusa"Z radą nadzorczą spółki pożegnał się Tomasz Swadkowski, ale dymisja wcale nie kończy konfliktu wokół czerwcowej emisji akcji.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=D15CC8D4-D5BB-4B59-916C-6C1F810540CF (dostęp płatny)

Hurtowy abonament i hurtowe zwolnieniaOperator, którym kieruje Marek Józefiak, chce szantażem zablokować decyzję regulatora. Straszy zwolnieniami i cięciem inwestycji.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=C0B5445A-9E8A-40FD-8783-E215F144E924 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Megafuzje zagrożone Sąd zakwestionował połączenie muzycznych działów koncernów Sony i Bertelsmann. Jest to decyzja bez precedensu.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060714/ekonomia/ekonomia_a_8.html

Najpierw system komputerowy Miliardy euro unijnych funduszy mają służyć nie tylko budowie infrastruktury, ale również tworzeniu nowych miejsc pracy i inwestycjom w naukę - uważa Bruksela.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060714/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Sprzedaż telefonów ochroniła kurs Doskonałe wyniki dzięki rosnącej sprzedaży telefonów komórkowych uzyskała spółka Sony Ericsson.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060714/ekonomia/ekonomia_a_32.html

GAZETA PRAWNA

Portale rzucają rękawicę innym mediomWirtualna Polska i Onet, dwa największe portale internetowe, zaostrzają rywalizację o internautów i reklamodawców coraz większą liczbą usług i nowych form reklamy. Zapowiada się wyścig na najbardziej multimedialny portal w Polsce.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1754.81.846.2.7.1.0.1.htm

Polska komisarz uznana za obrońcę Microsoftu Tylko dwóch komisarzy stanęło po stronie Microsoftu, gdy decydowała się sprawa kolejnej grzywny dla koncernu. I jednym z nich była polska komisarz Danuta Hübner - twierdzą rozmówcy "Gazety" w Komisji. - To nieprawda, zgłaszałam jedynie wątpliwości - odpowiada Hübner.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3483119.html

Sony wycofuje rasistowską reklamę Playstation Po fali oskarżeń, że najnowsza kampania promująca przenośną konsolę do gier PSP jest rasistowska, Sony zdecydowało się zdjąć kontrowersyjne reklamy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3483121.html

OZON

Krecia robotaSzpieg w firmie? Może nim być wynajęty konsultant, niepozorny praktykant, podwykonawca lub niezadowolony pracownik. Zagrożenie wyciekiem informacji, nie tylko kluczowych, rośnie w wakacje.

http://www.ozon.pl/?79,434 (fragmenty artykułu)