Piątkowy Przegląd Prasy

Przetarg na kolejnego operatora sieci komórkowej w Polsce rozpocznie się w połowie lutego. Spółka Centrast do likwidacji - podpisowi elektronicznemu nic nie grozi. Telekomunikacja Polska złamała prawo, żądając od abonentów kopii umowy zawartej z konkurencyjnym operatorem - uznał prezes UOKiK. O 51 mln zł do 75 mln zł podwyższył swój kapitał polski oddział Tech Daty, jednego z głównych w Polsce i w świecie dystrybutorów produktów informatycznych. Internetowi oszuści wyłudzają pieniądze na pomoc ofiarom tsunami. Francuskiej fuzji w grach nie będzie.

RZECZPOSPOLITA

Wgląd w konkurencyjne umowy

Telekomunikacja Polska złamała prawo, żądając od abonentów kopii umowy zawartej z konkurencyjnym operatorem - uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przepisy nie nakładają bowiem na abonentów takiego obowiązku.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/prawo/prawo_a_5.html

Tech Data Polska - nowe plany

O 51 mln zł do 75 mln zł podwyższył swój kapitał polski oddział Tech Daty, jednego z głównych w Polsce i w świecie dystrybutorów produktów informatycznych.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/ekonomia/ekonomia_a_61.html

UMTS: warunki przetargu w tym tygodniu

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zapewne jeszcze w tym tygodniu opublikuje warunki przetargowe na rezerwacje częstotliwości umożliwiających świadczenie usług telefonii komórkowej w technologii UMTS i GSM 1800 - oznajmił Witold Graboś, prezes URTiP.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/ekonomia/ekonomia_a_62.html

Wszystko cyfrowe

W świecie techniki liczy się dziś tylko to, co jest cyfrowe, przenośne i bezprzewodowe - i takie urządzenia można właśnie oglądać na jednej z największych wystaw sprzętu elektronicznego na świecie - Consumer Electronics Show w Las Vegas.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/nauka/nauka_a_4.html

Rejestry w Internecie - dlaczego nie

Sejm zajmie się wkrótce zasadniczą nowelizacją ustawy o zastawie rejestrowym, a najważniejszą nowością będzie możliwość uzyskiwania danych przez Internet. Może to być wstępem do objęcia internetowym dostępem Krajowego Rejestru Sądowego.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/prawo/prawo_a_1.html

GAZETA WYBORCZA

Nadchodzi przetarg na nowego operatora

Przetarg na kolejnego operatora sieci komórkowej w Polsce rozpocznie się w połowie lutego. Ministerstwo Infrastruktury wydało wreszcie odpowiednie rozporządzenie, więc prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś może rozpocząć konsultacje na temat warunków przetargu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2482012.html

Francuskiej fuzji w grach nie będzie

Francuscy producenci gier komputerowych - Vivendi Universal Games i Ubisoft - zaprzeczyli w czwartek pogłoskom o planowanej fuzji.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2481199.html

Spółka Centrast do likwidacji. Podpisowi elektronicznemu nic nie grozi

Spółka Centrast, główne ogniwo systemu obsługi podpisu elektronicznego w Polsce, zostanie zlikwidowana. NBP uspokaja, że podpis nadal będzie działał.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2481197.html

Internetowi oszuści wyłudzają pieniądze na pomoc ofiarom tsunami

W internecie pojawili się oszuści, którzy pod pozorem pomocy ofiarom fal tsunami w Azji usiłują wyłudzać pieniądze - ostrzegają specjaliści z firm komputerowych i apelują, by chcąc pomóc ofiarom dramatu korzystać z pośrednictwa znanych i sprawdzonych organizacji charytatywnych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2480919.html

BUSINESSMAN MAGAZINE

Pomoc z nieba

Zamiast mapy na kolanach, mapa na monitorze. Zamiast "łapania miejscowego", precyzyjne wskazówki, jak dotrzeć do celu, płynące z samochodowych głośników. Tyle że w Polsce zintegrowany system nawigacyjny to wciąż kosztowny gadżet, a nie praktyczne wsparcie dla kierowcy.

http://businessman.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1208561