Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Przetarg na kolejnego operatora sieci komórkowej w Polsce rozpocznie się w połowie lutego. Spółka Centrast do likwidacji - podpisowi elektronicznemu nic nie grozi. Telekomunikacja Polska złamała prawo, żądając od abonentów kopii umowy zawartej z konkurencyjnym operatorem - uznał prezes UOKiK. O 51 mln zł do 75 mln zł podwyższył swój kapitał polski oddział Tech Daty, jednego z głównych w Polsce i w świecie dystrybutorów produktów informatycznych. Internetowi oszuści wyłudzają pieniądze na pomoc ofiarom tsunami. Francuskiej fuzji w grach nie będzie.

RZECZPOSPOLITA

Wgląd w konkurencyjne umowyTelekomunikacja Polska złamała prawo, żądając od abonentów kopii umowy zawartej z konkurencyjnym operatorem - uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przepisy nie nakładają bowiem na abonentów takiego obowiązku.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/prawo/prawo_a_5.html

Tech Data Polska - nowe planyO 51 mln zł do 75 mln zł podwyższył swój kapitał polski oddział Tech Daty, jednego z głównych w Polsce i w świecie dystrybutorów produktów informatycznych.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/ekonomia/ekonomia_a_61.html

UMTS: warunki przetargu w tym tygodniuUrząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zapewne jeszcze w tym tygodniu opublikuje warunki przetargowe na rezerwacje częstotliwości umożliwiających świadczenie usług telefonii komórkowej w technologii UMTS i GSM 1800 - oznajmił Witold Graboś, prezes URTiP.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/ekonomia/ekonomia_a_62.html

Wszystko cyfroweW świecie techniki liczy się dziś tylko to, co jest cyfrowe, przenośne i bezprzewodowe - i takie urządzenia można właśnie oglądać na jednej z największych wystaw sprzętu elektronicznego na świecie - Consumer Electronics Show w Las Vegas.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/nauka/nauka_a_4.html

Rejestry w Internecie - dlaczego nieSejm zajmie się wkrótce zasadniczą nowelizacją ustawy o zastawie rejestrowym, a najważniejszą nowością będzie możliwość uzyskiwania danych przez Internet. Może to być wstępem do objęcia internetowym dostępem Krajowego Rejestru Sądowego.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050107/prawo/prawo_a_1.html

GAZETA WYBORCZA

Nadchodzi przetarg na nowego operatora Przetarg na kolejnego operatora sieci komórkowej w Polsce rozpocznie się w połowie lutego. Ministerstwo Infrastruktury wydało wreszcie odpowiednie rozporządzenie, więc prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś może rozpocząć konsultacje na temat warunków przetargu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2482012.html

Francuskiej fuzji w grach nie będzie Francuscy producenci gier komputerowych - Vivendi Universal Games i Ubisoft - zaprzeczyli w czwartek pogłoskom o planowanej fuzji.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2481199.html

Spółka Centrast do likwidacji. Podpisowi elektronicznemu nic nie grozi Spółka Centrast, główne ogniwo systemu obsługi podpisu elektronicznego w Polsce, zostanie zlikwidowana. NBP uspokaja, że podpis nadal będzie działał.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2481197.html

Internetowi oszuści wyłudzają pieniądze na pomoc ofiarom tsunami W internecie pojawili się oszuści, którzy pod pozorem pomocy ofiarom fal tsunami w Azji usiłują wyłudzać pieniądze - ostrzegają specjaliści z firm komputerowych i apelują, by chcąc pomóc ofiarom dramatu korzystać z pośrednictwa znanych i sprawdzonych organizacji charytatywnych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2480919.html

BUSINESSMAN MAGAZINE

Pomoc z niebaZamiast mapy na kolanach, mapa na monitorze. Zamiast "łapania miejscowego", precyzyjne wskazówki, jak dotrzeć do celu, płynące z samochodowych głośników. Tyle że w Polsce zintegrowany system nawigacyjny to wciąż kosztowny gadżet, a nie praktyczne wsparcie dla kierowcy.

http://businessman.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1208561