Piątkowy Przegląd Prasy

Operatorzy telefonii komórkowej (Era, Plus i Idea) zwrócili się do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty o przesunięcie o kolejny rok terminu wdrożenia w Polsce telefonii komórkowej trzeciej generacji. Rozwój Inteligo jest znacznie wolniejszy niż planowano. Francuscy urzędnicy dostali oficjalny zakaz używania terminu e-mail na określenie poczty elektronicznej.

Gazeta Wyborcza

Jeszcze roczek

Operatorzy telefonii komórkowej (Era, Plus i Idea) zwrócili się do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty o przesunięcie o kolejny rok terminu wdrożenia w Polsce telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS). Jeśli prezes URTiP przychyli się do ich prośby, to otwarcie nowych sieci musiałoby nastąpić pierwszego stycznia 2006 r., a nie 1 stycznia 2005 r. (s. 24)

Courriel, nie e-mail

Francuscy urzędnicy dostali oficjalny zakaz używania terminu e-mail na określenie . Muszą posługiwać się francuskim odpowiednikiem - "courriel". Władze francuskie chcą w ten sposób walczyć z zalewem angielszczyzny w dziedzinie technologii. (s. 24)

Puls Biznesu

PKO wzmocni Inteligo

Rozwój Inteligo jest znacznie wolniejszy niż planowano - dlatego jego właściciel, bank PKO BP, zamierza w najbliższym czasie dokonać zmian w zarządzie i zadbać o szybsze wprowadzanie przez spółkę nowych produktów. Dziennikarze PB dowiedzieli się, że PKO BP będzie zabiegało, by jeszcze w tym roku Inteligo zaoferowało przynajmniej kredyty. (s. 3)

Parkiet

Idea wychodzi na plus

- Być może już w III kwartale PTK Centertel, operator sieci Idea, odnotuje pierwszy zysk - stwierdził Sławomir Skrodzki, prezes spółki. Na koniec czerwca liczba klientów sieci Idea wzrosła do 5,1 mln - w całym roku 2003 ma wzrosnąć o 5,5 mln. (s. 3)