Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji prawa autorskiego, który dotyka także problemu praw autorskich w Internecie. Wstępne oferty na AsterCity wahają się od 80 do 90 mln zł.

PARKIET

Citigroup doradzi PSEPolskie Sieci Elektroenergetyczne wybrały Citigroup na doradcę inwestycyjnego przy planowanej emisji obligacji. Według majowych zapowiedzi PSE, spółka wyemituje 15-letnie obligacje o wartości 6-7 mld zł, które zamierza sprzedawać na rynku krajowym i międzynarodowym poczynając od lipca 2003 roku. (s. 1)

DM AmerBrokers tylko internetowyTylko do dziś klienci domu maklerskiego AmerBrokers mogą składać zlecenia tradycyjnymi metodami. Od poniedziałku przewidziane jest przejście na wyłącznie na platformę internetową AmerNet. W związku z zapowiedzią zmian, tylko kilku klientów wycofało się ze współpracy z biurem. Już obecnie powyżęj 80% zleceń przechodzi przez AmerNet. (s. 3)

Apexim przed „wyrokiem”W przyszłym tygodniu prawdopodobnie ostatecznie rozstrzygną się losy Apeximu – zapowiedział prezes spółki Artur Nowak-Gocławski. Otwarcie postępowania układowego zależy od porozumienia z największym wierzycielem – Pekao S.A. Apexim ma długi na łącznie ok. 50 mln zł plus odsetki, około połowa przypada na Pekao SA. (s. 4)

AsterCity: we wrześniu krótka listaW pierwszej połowie września Elektrim Telekomunikacja spodziewa się ofert na kupno telewizji kablowej AsterCity. W połowie lub pod koniec przyszłego miesiąca ET wybierze krótką listę inwestorów. Memorandum informacyjne odebrało m.in. UPC i Enterprise Investors. Transakcja powinna przynieść 100 – 150 mln EUR. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Nie nowa Idea Orange’aSieć Idea wykorzystuje w swoich materiałach logo Orange – wg analityków oznacza to przygotowanie zastąpienia marki Idea międzynarodową marką należącą do FT. Logo Orange znalazło się na materiałach dostarczanych przez Ideę klientomkorporacyjnym. Przedstawiciele Idei (a także Plusa, który miałby z kolei zmienić nazwę na Vodafone) utrzymują, że do zmiany marki jeszcze długa droga. (s. 5)

Simens doposażył satelitarną TP SASiemens zainstalował i uruchomił dekodery MPEG-2, system zarządzania i nadzoru dl aTP S.A. – Centrum Usług Satelitarnych w Psarach k. Kielc. Urządzenia umożliwią transmisję satelitarnego cyfroweego sygnału telewizyjnego między Psaramni i PKiN. (s. 7)

PULS BIZNESU

Najqwiększe telewizje kablowe liczą na przejęcie Aster CityUPC, Vectra i Multimedia – odpowiednio pierwsza, druga i czwarta telewizja kablowa w Polsce – starają się o przejęcie trzeciej firmy na rynku – AsterCity. Dziś zarząd Elektrimu Telekomunikacja ma otworzyc oferty. Wstępne ceny wahają się od 80 do 90 mln USD. (s. 3)

Prawa autorskie obejmą InternetW Sejmie znalazł się projekt ustawy, która grozi dotkliwymi karami za łamanie praw autorskich w Internecie. Projekt nowelizacji prawa autorskiego opracowany przez resort kultury zakłada kary nawet do pięciu lat więzienia. (s. 8)