Piątkowy Przegląd Prasy

Solorz chętny na Polkomtel... Polacy w światowej czołówce użytkowników portali społecznościowych... Twitter jest już wart 3,7 mld dolarów... Solidne przychody Facebooka... Raport o e-bankowości: liczba aktywnych klientów będzie rosła o 1 mln rocznie... Fundusz od pożyczek wejdzie w MNI... Internetowe wydruki z KRS będą miały moc dokumentów urzędowych... Dane wyciekają z biur...

COMPUTERWORLD

Trudno o następcę

Proaktywne podejście biznesowe szefa IT wymusza zachowania, które w przyszłości mogą stać się zagrożeniem dla firmy.

Internet w mojej gminie: Przasnysz

Computerworld.pl zaczął zbierać informacje na temat Internetu socjalnego udostępnianego przez polskie gminy ich mieszkańcom. Zebraliśmy już ponad 20 ankiet, a ponad 200 gmin i powiatów pobrało od nas login i hasło do ankiety, od dziś (16 grudnia) zaczniemy je opisywać na naszych stronach. Zaczynamy od Przasnysza.

XVIII Olimpiada Informatyczna: IT staje się specjalnością młodych Polaków

Świadczyć może o tym prawie 1000 uczestników tegorocznej edycji Olimpiady skierowanej do uczniów szkół średnich i gimnazjów. Właśnie zakończył się jej pierwszy etap.

Nowa wersja systemu Microsoft Dynamics NAV oficjalnie na rynku

Wczoraj (15 grudnia) odbyła się ogólnoświatowa premiera nowej wersji zintegrowanego systemu Microsoft Dynamics NAV. Oprogramowanie przeznaczone głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw zyskało m.in. nowe funkcje i odświeżony interfejs. Microsoft Dynamics NAV w wersji 2009 R2 to również zasadnicze zmiany w architekturze systemu.

RZECZPOSPOLITA

Dane wyciekają z biur

Ponad połowa polskich pracowników nie dostosowuje się do norm bezpieczeństwa panujących wewnątrz firm, w których pracują.

GAZETA PRAWNA

Internetowe wydruki z KRS będą miały moc dokumentów urzędowych

Internetowe wydruki z Krajowego Rejestru Sądowego będą miały moc dokumentów urzędowych. Sąd wpisze do rejestru numer NIP przedsiębiorcy uzyskany z urzędu skarbowego.

Szybki internet na bazie Plusa: Solorz chętny na Polkomtel

Zygmunt Solorz-Żak szuka partnerów do przejęcia Polkomtelu. W grę wchodzą największe fundusze private equity na świecie - wynika z ustaleń "DGP".

Twitter jest już wart 3,7 mld dolarów

Świeży zastrzyk kapitału inwestycyjnego sprawił, że wartość rynkowa Twittera wzrosła do 3,7 mld dolarów, a liczba osób korzystających z serwisu wzrosła do 175 mln.

Raport o e-bankowości: liczba aktywnych klientów będzie rosła o 1 mln rocznie

Liczba aktywnych klientów e-bankowości przekroczyła 9 mln na koniec II kw. tego roku. W kolejnych latach liczba klientów e-bankowości będzie rosła o co najmniej 1 mln rocznie. Od początku roku o prawie 11% spadła natomiast liczba wydanych kart kredytowych, wynika z pierwszej edycji raportu netB@nk Związku Banków Polskich (ZBP).

Polacy w światowej czołówce użytkowników portali społecznościowych

Polscy internauci, obok amerykańskich, najczęściej na świecie odwiedzają portale społecznościowe - wynika z najnowszego badania Pew Global Attitudes, serii międzynarodowych sondaży przeprowadzanych na różne tematy przez amerykański instytut Pew Research Center.

PULS BIZNESU

Fundusz od pożyczek wejdzie w MNI

Grupa MNI, kierowana przez Andrzeja Piechockiego, dostanie 68 mln zł od Yorkville Advisors. W zamian przekaże mu walory trzech spółek.

Solidne przychody Facebooka

Facebook może w tym roku wygenerować przychody sięgające 2 mld USD, podaje agencja Bloomberg, która powołuje się na trzy źródła znające sprawę.

SecurityStandard

Famoc: platforma do ochrony telefonów komórkowych

Firma FancyFon oferuje system Famoc, który pozwala zarządzać zdalnie dowolną liczbą telefonów komórkowych pracujących na zróżnicowanych systemach operacyjnych, (w tym: RIM, Symbian, Apple, Windows Mobile i Android).

Zapowiedź cyberepidemii, czyli jakie zagrożenia czekają nas w 2011 roku

Cyberterroryzm, mobilne robaki, ataki na Windows 7 i nowe sposoby ataków na bankowość elektroniczną - to według przewidywań główne cele ataków hakerów i cyberprzestępców w zbliżającym się roku.

NetWorld

Juniper zabezpiecza iPady

Juniper ogłosił dostępność aplikacji Junos Pulse dla iPad'a, która zapewnia bezpieczny dostęp i łączność do zasobów korporacyjnych w każdym miejscu i czasie.

Bezpłatne narzędzia serwerowe Microsoft cd.

Na początku grudnia przedstawiliśmy 5 bezpłatnych narzędzi dla administratora oferowanych przez Microsoft, a dotyczących środowiska wirtualnego, zdalnego zarządzania serwerem, serwerem SQL i usługami katalogowymi. W drugim odcinku przedstawimy 5 kolejnych narzędzi związanych m.in. z Exchange i SharePoint.