Piątkowy Przegląd Prasy

Era buduje największą sieć WiMAX w Polsce... Amerykański e-commerce straci w tym roku... AutoMapa nie wyklucza wersji dla iPhone'a... Cyfryzacja naziemnej telewizji jest zagrożona... "The Economist" będzie pobierał opłaty za treści online... Chiny nakładają ograniczenia na muzykę w Internecie... Absolwenci MBA mogą więcej zarobić...

COMPUTERWORLD

9 ciekawych producentów storagePrzedstawiamy firmy, które oferują coś, co może się okazać bardzo obiecującym rozwiązaniem, wykorzystując przy tym technologie takie jak wirtualizacja pamięci, dyski półprzewodnikowe oraz storage w modelu cloud.

http://p1.idg.pl/r/6d6ff

12 mln zł na inwestycje w startupyWystartował nowy projekt "Innowatorzy 2009" poszukujący najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych. W tym roku Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości mają 12 milionów złotych na inwestycje w startupy.

http://p1.idg.pl/r/5935a

Internet Start Up - bezpłatna pomoc prawna dla projektów internetowychKancelaria Wierzbowski Eversheds uruchomiła projekt bezpłatnego doradztwa prawnego dla projektów związanych z internetem i nowymi technologiami. Na początku października wybrane zostaną pierwsze projekty uczestniczące w programie Internet Start Up.

http://p1.idg.pl/r/065ff

RZECZPOSPOLITA

Era buduje największą sieć WiMAX w PolscePolska Telefonia Cyfrowa ma ponad 600 pozwoleń na nadajniki radiowej sieci dostępu do Internetu WiMAX. Trzy razy więcej niż druga w kolejności Netia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361635_Era_buduje_najwieksza_siec_WiMAX_w_Polsce.html

Amerykański e-commerce straci w tym rokuMimo wielu oznak poprawy sytuacji makroekonomicznej za oceanem źle się dzieje w amerykańskiej branży handlu internetowego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361603_Amerykanski_e_commerce_straci_w_tym_roku.html

Cyfryzacja naziemnej telewizji jest zagrożonaCyfrowa telewizja. Koszt stworzenia systemu jej dystrybucji to ok. 1,7 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361637_Cyfryzacja_naziemnej_telewizji_jest_zagrozona.html

“The Economist" bierze przykład z MurdochaBrytyjski tygodnik, którego partnerem w Polsce jest "Rz", zamierza pobierać opłaty za dostęp do artykułów w Internecie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361636__The_Economist__bierze_przyklad_z_Murdocha.html

GAZETA PRAWNA

AutoMapa nie wyklucza wersji dla iPhone’aPod koniec tego roku na świecie będzie ponad 170 mln użytkowników nawigacji satelitarnej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/351025,automapa_nie_wyklucza_wersji_dla_iphone.html

PULS BIZNESU

Dokształcaj się, więcej zarobiszAbsolwenci MBA mogą dostawać nawet o połowę wyższe wynagrodzenie niż osoby bez takiego wykształcenia.

http://www.pb.pl/2/a/2009/09/11/Doksztalcaj_sie_wiecej_zarobisz

Chiny nakładają ograniczenia na muzykę w InternecieWładze Chin, usiłujące wzmocnić swą kontrolę nad internetem, wprowadziły kolejne ograniczenia dotyczące tym razem muzyki w sieci. Ograniczenia, oznaczające w praktyce cenzurę, mają zacząć obowiązywać od 31 grudnia.

http://www.pb.pl/a/2009/09/10/Chiny_nakladaja_ograniczenia_na_muzyke_w_internecie

MSPStandard

Petabajty za groszeJedynie 0,003 USD za 1 GB w czasie 3 lat, a włączając koszta eksploatacji 10% kwoty, którą należałoby zapłacić za korzystanie z zewnętrznego dostawcy usługi i takiej samej pojemności. Pokazujemy jak to zrobić.

http://p1.idg.pl/r/11cb1

ITPartner

Gotówka za złomowanie starego oprogramowaniaShavlik Technologies, wzorując się na pomysłach amerykańskiego rządu, wprowadziła kilka promocji mających zachęcić klientów do zmiany oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/c0b0a