Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Era buduje największą sieć WiMAX w Polsce... Amerykański e-commerce straci w tym roku... AutoMapa nie wyklucza wersji dla iPhone'a... Cyfryzacja naziemnej telewizji jest zagrożona... "The Economist" będzie pobierał opłaty za treści online... Chiny nakładają ograniczenia na muzykę w Internecie... Absolwenci MBA mogą więcej zarobić...

COMPUTERWORLD

9 ciekawych producentów storagePrzedstawiamy firmy, które oferują coś, co może się okazać bardzo obiecującym rozwiązaniem, wykorzystując przy tym technologie takie jak wirtualizacja pamięci, dyski półprzewodnikowe oraz storage w modelu cloud.

http://p1.idg.pl/r/6d6ff

12 mln zł na inwestycje w startupyWystartował nowy projekt "Innowatorzy 2009" poszukujący najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych. W tym roku Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości mają 12 milionów złotych na inwestycje w startupy.

http://p1.idg.pl/r/5935a

Internet Start Up - bezpłatna pomoc prawna dla projektów internetowychKancelaria Wierzbowski Eversheds uruchomiła projekt bezpłatnego doradztwa prawnego dla projektów związanych z internetem i nowymi technologiami. Na początku października wybrane zostaną pierwsze projekty uczestniczące w programie Internet Start Up.

http://p1.idg.pl/r/065ff

RZECZPOSPOLITA

Era buduje największą sieć WiMAX w PolscePolska Telefonia Cyfrowa ma ponad 600 pozwoleń na nadajniki radiowej sieci dostępu do Internetu WiMAX. Trzy razy więcej niż druga w kolejności Netia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361635_Era_buduje_najwieksza_siec_WiMAX_w_Polsce.html

Amerykański e-commerce straci w tym rokuMimo wielu oznak poprawy sytuacji makroekonomicznej za oceanem źle się dzieje w amerykańskiej branży handlu internetowego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361603_Amerykanski_e_commerce_straci_w_tym_roku.html

Cyfryzacja naziemnej telewizji jest zagrożonaCyfrowa telewizja. Koszt stworzenia systemu jej dystrybucji to ok. 1,7 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361637_Cyfryzacja_naziemnej_telewizji_jest_zagrozona.html

“The Economist" bierze przykład z MurdochaBrytyjski tygodnik, którego partnerem w Polsce jest "Rz", zamierza pobierać opłaty za dostęp do artykułów w Internecie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,361636__The_Economist__bierze_przyklad_z_Murdocha.html

GAZETA PRAWNA

AutoMapa nie wyklucza wersji dla iPhone’aPod koniec tego roku na świecie będzie ponad 170 mln użytkowników nawigacji satelitarnej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/351025,automapa_nie_wyklucza_wersji_dla_iphone.html

PULS BIZNESU

Dokształcaj się, więcej zarobiszAbsolwenci MBA mogą dostawać nawet o połowę wyższe wynagrodzenie niż osoby bez takiego wykształcenia.

http://www.pb.pl/2/a/2009/09/11/Doksztalcaj_sie_wiecej_zarobisz

Chiny nakładają ograniczenia na muzykę w InternecieWładze Chin, usiłujące wzmocnić swą kontrolę nad internetem, wprowadziły kolejne ograniczenia dotyczące tym razem muzyki w sieci. Ograniczenia, oznaczające w praktyce cenzurę, mają zacząć obowiązywać od 31 grudnia.

http://www.pb.pl/a/2009/09/10/Chiny_nakladaja_ograniczenia_na_muzyke_w_internecie

MSPStandard

Petabajty za groszeJedynie 0,003 USD za 1 GB w czasie 3 lat, a włączając koszta eksploatacji 10% kwoty, którą należałoby zapłacić za korzystanie z zewnętrznego dostawcy usługi i takiej samej pojemności. Pokazujemy jak to zrobić.

http://p1.idg.pl/r/11cb1

ITPartner

Gotówka za złomowanie starego oprogramowaniaShavlik Technologies, wzorując się na pomysłach amerykańskiego rządu, wprowadziła kilka promocji mających zachęcić klientów do zmiany oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/c0b0a