Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Upadł pomysł śledzenia internautów... Będą z kolei zmiany w ustawie o świadczeniu usług przez internet... Polkomtelowi grozi utrata dystrybutorów, mogą być kłopoty z ładowaniem kart pre-paid... Mobilny internet w Play jeszcze tańszy... Sygnity: Nieoczekiwana strata w II kw... Kolejny poślizg oferty Mobylandu... Cyfrowy Polsat coraz mocniej czuje oddech konkurencji... Zależny od Asseco Slovakia Disig zmienił właściciela... Karen zakończy bieżący rok ujemnym wynikiem... Operatorzy przenoszą numery... Maszyna naśladująca działanie ludzkiego umysłu powstanie już za kilkanaście lat...Klik - i po małżeństwie... 10 największych błędów biznesowych branży IT...

PARKIET

Kolejny poślizg oferty MobylanduMobyland wystąpił do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wnioskiem o zmianę terminu realizacji warunków przewidzianych w rezerwacji częstotliwości.

http://www.parkiet.com/artykul/7,842173.html

Cyfrowy Polsat coraz mocniej czuje oddech konkurencjiSatelitarne platformy zdają sobie sprawę, że przed nimi rok-dwa wzrostu. I coraz mocniej walczą. Analitycy obawiają się, że "n", stawiająca na zasobnych użytkowników, będzie odbierać ich także Cyfrowemu Polsatowi.

http://www.parkiet.com/artykul/7,842156_Cyfrowy_Polsat_coraz_mocniej_czuje_oddech_konkurencji.html

Zależny od Asseco Slovakia Disig zmienił właścicielaAsseco Slovakia sprzedało 51 proc. udziałów (wszystkie posiadane) w spółce Disig.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/657746_Asseco_Slovakia__Zalezny_Disig_zmienil_wlasciciela.html

Karen zakończy bieżący rok ujemnym wynikiemPoznański Komputronik, który od ponad roku kontrolu­je 57 proc. akcji Karena, nie ma na razie żadnych planów zwiększania zaangażowania w spółce zależnej

http://archiwum.parkiet.com/artykul/657742_Karen_zakonczy_biezacy_rok_ujemnym_wynikiem.html

Sygnity:Nieoczekiwana strata w II kw.Sygnity zanotuje w II kwartale br. wyniki istotnie różniące się od wskazywanych wcześniej w rynkowych prognozach biur maklerskich - napisała spółka w komunikacie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/657726_Sygnity_Nieoczekiwana_strata_w_II_kw.html

RZECZPOSPOLITA

Upadł pomysł śledzenia internautówPo publikacji "Rz" MSWiA odwołuje swoje plany. Resort przyznał, że był pomysł stworzenia "billingu internetowego".

http://www.rp.pl/artykul/2,351782_Upadl_pomysl_sledzenia_internautow.html

W pogoni za rozumem Maszyna naśladująca działanie ludzkiego umysłu powstanie już za kilkanaście lat - obiecują naukowcy. Czy to znaczy, że uda się skonstruować prawdziwą sztuczną inteligencję? I czy ludzie są gotowi na pojawienie się myślących robotów?

http://www.rp.pl/artykul/2,351826_W_pogoni__za_rozumem_.html

Klik - i po małżeństwieBrazylijski Senat pracuje nad ustawą, która ma umożliwić rozwód przez Internet.

http://www.rp.pl/artykul/2,351791_Klik___i_po_malzenstwie.html

GAZETA PRAWNA

Polkomtelowi grozi utrata dystrybutorów, mogą być kłopoty z ładowaniem kart pre-paidPolkomtel zaproponował nowe umowy dystrybutorom. Niektóre firmy nie godzą się na gorsze warunki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia 1 września część terminali przestanie obsługiwać pre-paidy z sieci Polkomtela.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/346356,polkomtelowi_grozi_utrata_dystrybutorow_moga_byc_klopoty_z_ladowaniem_kart_pre_paid.html

Będą zmiany w ustawie o świadczeniu usług przez internetZmiany w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, nad którymi trwają prace w MSWiA, mają wprowadzić ułatwienia dla przedsiębiorców działających na rynku informatycznym. Kwestia przechowywania danych o ruchu w sieci i prowadzenia tzw. kontroli operacyjnej przez organy ścigania to jeden z postulatów zgłoszonych podczas dyskusji - poinformował w czwartek resort.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/346336,beda_zmiany_w_ustawie_o_swiadczeniu_uslug_przez_internet.html

WYBORCZA.PL

Mobilny internet w Play jeszcze tańszyPlay znowu rzuca rękawicę konkurentom. Teraz 2 GB danych w mobilnym internecie kosztuje 35 zł.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6948852,Mobilny_internet_w_Play_jeszcze_tanszy.html

Operatorzy przenoszą numeryPrzenoszenie numeru do innego operatora powinno trwać jeden dzień. Z kontroli UKE wynika, że najczęściej tak się dzieje.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6948829,Operatorzy_przenosza_numery.html

COMPUTERWORLD

10 największych błędów biznesowych branży ITWystarczyłoby kilka innych decyzji podjętych w przeszłości, a dziś mogłoby nie być ani Microsoftu, ani Apple. Potentatem rynku komputerów osobistych byłby zaś np. Xerox, a o Google i iPodzie nikt w ogóle by nie słyszał. Chociaż łatwo jest być mądrym po fakcie, to warto uzmysłowić sobie jakie niewykorzystane przez jednych szanse przyczyniły się do sukcesu innych. Prezentujemy 10 nie podjętych decyzji, które mogły odmienić dzisiejszy obraz rynku IT.

http://p1.idg.pl/r/5721d