Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Polska dziewiątym rynkiem szybkiego Internetu w Europie... Czystka dyrektorów u operatora sieci Plus... KE kończy trzy procedury przeciwko Polsce z zakresu telekomunikacji... Spółka Asseco bliżej debiutu... Europejscy wydawcy nie chcą ugody z Google... W wakacje start mobilnej telewizji...

COMPUTERWORLD

Bezpieczeństwo z chmuryW erze Internetu każde zagrożenie rozprzestrzenia się bardzo szybko. Odpowiedzią na nie mogą być nowe rozwiązania realizowane w modelu cloud computing.

http://p1.idg.pl/r/90c5f

Windows 7 w przedsprzedaży za 50 USD26 czerwca w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rusza przedsprzedaż nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. W ramach tej oferty Windows 7 Home Premium ma kosztować niecałe 50 USD. W lipcu przedsprzedaż Windows 7 ma ruszyć m.in. w Niemczech.

http://p1.idg.pl/r/b04aa

RZECZPOSPOLITA

Start mobilnej telewizji Usługa ma zacząć działać już w wakacje. Na początek - w Warszawie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,325462_Start_mobilnej_telewizji_.html

Czystka dyrektorów u operatora sieci PlusJednego dnia kilku menedżerów Polkomtelu otrzymało wypowiedzenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,325444_Czystka_dyrektorow_u_operatora_sieci_Plus.html

Spółka Asseco bliżej debiutuAsseco South Eastern Europe porozumiało się z inwestorami w sprawie kupna papierów spółki. Emisja akcji będzie warta ok. 30 mln złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,325443_Spolka_Asseco_blizej_debiutu.html

GAZETA PRAWNA

KE kończy trzy procedury przeciwko Polsce z zakresu telekomunikacjiKomisja Europejska ogłosiła dziś, że dzięki przyjęciu przez Sejm nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, zamyka trzy procedury przeciwko Polsce za naruszenie unijnych przepisów z zakresu telekomunikacji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/331974,ke_konczy_trzy_procedury_przeciwko_polsce_z_zakresu_telekomunikacji.html

Polska dziewiątym rynkiem szybkiego Internetu w EuropieW końcu marca 2009 r. w Polsce działało blisko 4 mln 370 tys. szerokopasmowych łączy internetowych, o 4,3 proc. więcej niż w końcu 2008 roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/331834,polska_dziewiatym_rynkiem_szybkiego_internetu_w_europie.html

GAZETA WYBORCZA

Dzwoń tanio do przyjaciela, byleby był z naszej sieciEra wprowadza od lipca usługę, w której abonenci mogą sponsorować pięciu innym osobom darmowe rozmowy wewnątrz grupy. - To walka o wydarcie klientów konkurencji - ocenia znawca rynku.

http://wyborcza.pl/1,75248,6758755,Dzwon_tanio_do_przyjaciela__byleby_byl_z_naszej_sieci.html

Europejscy wydawcy nie chcą ugody z GoogleChodzi o wstępne porozumienie z ub.r., które koncern zawarł z wydawcami z USA - właściciel praw do książki, którą koncern udostępni w serwisie Google Book Search, otrzyma 63 proc. przychodów z reklam wyświetlanych przy fragmentach książki.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6758669,Europejscy_wydawcy_nie_chca_ugody_z_Google_apos_em.html

MSPStandard

Przebiśniegi w lipcuPolskie firmy IT szukają sposobów adaptacji koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu CSR. Dobrze jednak, aby panująca różnorodność nie przerodziła się w dowolność, pozwalając na porównywanie firm IT pod tym kątem.

http://p1.idg.pl/r/1fe39

ITPartner

IDC: Za dwa lata wrócą wzrosty na rynku serwerówAnalitycy IDC prognozują, że w segmencie rozwiązań serwerowych krajów regionu EMEA za dwa lata powróci dodatnia dynamika wzrostu. W 2013 roku rynek serwerów w tym regionie ma rozwijać się w średnim rocznym tempie 3,4 proc.

http://p1.idg.pl/r/89561

SECURITYStandard

Microsoft Security Essentials Beta - pierwsze spojrzenieMicrosoft udostępnił wersję beta nowego darmowego oprogramowania antywirusowego - Microsoft Security Essentials. Powinno ono zainteresować przede wszystkim tych użytkowników Windows, którzy nie korzystają obecnie z żadnego narzędzia ochraniającego ich komputer przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z możliwościami tej niewielkiej i bardzo prostej w obsłudze aplikacji.

http://p1.idg.pl/r/ff8fb