Piątkowy Przegląd Prasy

Polska dziewiątym rynkiem szybkiego Internetu w Europie... Czystka dyrektorów u operatora sieci Plus... KE kończy trzy procedury przeciwko Polsce z zakresu telekomunikacji... Spółka Asseco bliżej debiutu... Europejscy wydawcy nie chcą ugody z Google... W wakacje start mobilnej telewizji...

COMPUTERWORLD

Bezpieczeństwo z chmury

W erze Internetu każde zagrożenie rozprzestrzenia się bardzo szybko. Odpowiedzią na nie mogą być nowe rozwiązania realizowane w modelu cloud computing.

http://p1.idg.pl/r/90c5f

Windows 7 w przedsprzedaży za 50 USD

26 czerwca w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rusza przedsprzedaż nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. W ramach tej oferty Windows 7 Home Premium ma kosztować niecałe 50 USD. W lipcu przedsprzedaż Windows 7 ma ruszyć m.in. w Niemczech.

http://p1.idg.pl/r/b04aa

RZECZPOSPOLITA

Start mobilnej telewizji

Usługa ma zacząć działać już w wakacje. Na początek - w Warszawie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,325462_Start_mobilnej_telewizji_.html

Czystka dyrektorów u operatora sieci Plus

Jednego dnia kilku menedżerów Polkomtelu otrzymało wypowiedzenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,325444_Czystka_dyrektorow_u_operatora_sieci_Plus.html

Spółka Asseco bliżej debiutu

Asseco South Eastern Europe porozumiało się z inwestorami w sprawie kupna papierów spółki. Emisja akcji będzie warta ok. 30 mln złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,325443_Spolka_Asseco_blizej_debiutu.html

GAZETA PRAWNA

KE kończy trzy procedury przeciwko Polsce z zakresu telekomunikacji

Komisja Europejska ogłosiła dziś, że dzięki przyjęciu przez Sejm nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, zamyka trzy procedury przeciwko Polsce za naruszenie unijnych przepisów z zakresu telekomunikacji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/331974,ke_konczy_trzy_procedury_przeciwko_polsce_z_zakresu_telekomunikacji.html

Polska dziewiątym rynkiem szybkiego Internetu w Europie

W końcu marca 2009 r. w Polsce działało blisko 4 mln 370 tys. szerokopasmowych łączy internetowych, o 4,3 proc. więcej niż w końcu 2008 roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/331834,polska_dziewiatym_rynkiem_szybkiego_internetu_w_europie.html

GAZETA WYBORCZA

Dzwoń tanio do przyjaciela, byleby był z naszej sieci

Era wprowadza od lipca usługę, w której abonenci mogą sponsorować pięciu innym osobom darmowe rozmowy wewnątrz grupy. - To walka o wydarcie klientów konkurencji - ocenia znawca rynku.

http://wyborcza.pl/1,75248,6758755,Dzwon_tanio_do_przyjaciela__byleby_byl_z_naszej_sieci.html

Europejscy wydawcy nie chcą ugody z Google

Chodzi o wstępne porozumienie z ub.r., które koncern zawarł z wydawcami z USA - właściciel praw do książki, którą koncern udostępni w serwisie Google Book Search, otrzyma 63 proc. przychodów z reklam wyświetlanych przy fragmentach książki.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6758669,Europejscy_wydawcy_nie_chca_ugody_z_Google_apos_em.html

MSPStandard

Przebiśniegi w lipcu

Polskie firmy IT szukają sposobów adaptacji koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu CSR. Dobrze jednak, aby panująca różnorodność nie przerodziła się w dowolność, pozwalając na porównywanie firm IT pod tym kątem.

http://p1.idg.pl/r/1fe39

ITPartner

IDC: Za dwa lata wrócą wzrosty na rynku serwerów

Analitycy IDC prognozują, że w segmencie rozwiązań serwerowych krajów regionu EMEA za dwa lata powróci dodatnia dynamika wzrostu. W 2013 roku rynek serwerów w tym regionie ma rozwijać się w średnim rocznym tempie 3,4 proc.

http://p1.idg.pl/r/89561

SECURITYStandard

Microsoft Security Essentials Beta - pierwsze spojrzenie

Microsoft udostępnił wersję beta nowego darmowego oprogramowania antywirusowego - Microsoft Security Essentials. Powinno ono zainteresować przede wszystkim tych użytkowników Windows, którzy nie korzystają obecnie z żadnego narzędzia ochraniającego ich komputer przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z możliwościami tej niewielkiej i bardzo prostej w obsłudze aplikacji.

http://p1.idg.pl/r/ff8fb