Piątkowy Przegląd Prasy

Sony ma pierwszą stratę od 14 lat... Zatrzymano autora fałszywej Naszej-Klasy... BOŚ ma nowego szefa IT... British Telecom zwalnia, bo ma stratę... Elastyczne zatrudnienie lekarstwem na kryzys... Podatkowe kłopoty internautów...

COMPUTERWORLD

Nie do śmiechuW Internecie można znaleźć setki anegdot o użytkownikach zwracających się z idiotycznymi problemami do pracowników działu help-desk. Coraz częściej przestają się już wydawać śmieszne.

http://p1.idg.pl/r/eb004

Elastyczne zatrudnienie lekarstwem na kryzysPracownicy chcieliby bardziej elastycznego trybu pracy. Ich zdaniem może to ożywić europejskie rynki pracy. Są jednak pewne bariery tego typu zatrudnienia.

http://p1.idg.pl/r/c3c92

RZECZPOSPOLITA

Podatkowe kłopoty internautówSetki osób, które korzystają z pakietu usług obejmującego np. Internet i telewizję, nie mają prawa do ulgi internetowej. Wszystko przez to, że na fakturze nie wyodrębniono opłaty za korzystanie z sieci.

http://www.rp.pl/artykul/4,305624_Podatkowe_klopoty_internautow.html

PULS BIZNESU

Zatrzymano autora fałszywej Naszej-KlasyMężczyznę podejrzanego o założenie fałszywej strony internetowej serwisu Nasza-Klasa zatrzymali dolnośląscy policjanci. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

http://www.pb.pl/4/a/2009/05/14/Zatrzymano_autora_falszywej_Naszej-Klasy

British Telecom zwalnia, bo ma stratęKoncern British Telecomunications potwierdził w czwartek, że w najbliższych 12 miesiącach zwolni 15 tys. pracowników (ok. 10 proc. ogółu zatrudnionych) z powodu wysokiej straty w wysokości 1,3 mld funtów za pierwszy kwartał br.

http://www.pb.pl/a/2009/05/14/British_Telecom_zwalnia_bo_ma_strate2

PARKIET

Gigant elektroniczny ma pierwszą stratę od 14 latDramatyczne załamanie sprzedaży produktów Sony doprowadziło do tego, że spółka miała 98,9 mld jenów (1,04 mld dol.) straty netto w roku podatkowym, który zakończył się 31 marca, wobec 369,4 mld jenów rok wcześniej.

http://www.parkiet.com/artykul/26,810373_Gigant_elektroniczny_ma_pierwsza_strate_od_14_lat.html

MSPStandard

PwC: liczenie podatków w systemach ERP ćwierć-automatyczneWiększość firm w Polsce dysponujących zaawansowanymi systemami finansowo-księgowymi nie jest w stanie przy ich pomocy rozliczać się z fiskusem w sposób automatyczny.

http://p1.idg.pl/r/c1768

BYWALEC

Kolejna zmiana szefa ITWojciech Komuda został nowym Dyrektorem Departamentu Informatyki i Telekomunikacji w Banku Ochrony Środowiska. "Jednym z podstawowych zadań nowego szefa IT jest reorganizacja informatyki w BOŚ, która ma przynieść nie tylko optymalizację kosztów, ale przede wszystkim zapewnić efektywne wsparcie biznesu w realizacji ambitnych celów strategicznych i sprzedażowych jakie stawia sobie Zarząd Banku" - pisze bank w oficjalnym komunikacie.

http://p1.idg.pl/r/8fa55