Piątkowy Przegląd Prasy

Comarch otworzy oddziały w Chinach i Wietnamie... Internetowa ustawa jest już w resorcie Grabarczyka... Wyniki Google zadowoliły rynek... Będzie ponad 6 mln internautów... IGroup myśli o kapitałowych związkach z firmami z GPW... Fiskus chce wprowadzić podatek od aukcji...

COMPUTERWORLD

Cloud computing wg MicrosoftuWindows Azure jest platformą przeznaczoną dla rozwiązań działających w chmurze. Do pisania rozwiązań na tę platformę wystarczy znajomość .NET.

http://p1.idg.pl/r/2bdfc

Ogłoszono listę najlepszych pracodawców roku 2009Zwycięzcami czwartej edycji badania zorganizowanego przez Hewitt Associates zostali Quintiles Poland (duże firmy) i EMC Computers Systems Poland (w kategorii MSP).

http://p1.idg.pl/r/74714

Sun chce do IBMChoć negocjacje zostały niedawno zerwane, Sun jest nadal zainteresowany dobiciem targu z IBM.

http://p1.idg.pl/r/37403

Capgemini będzie zatrudniał we WrocławiuFirma poinformowała o planie zatrudnienia we wrocławskim oddziale kolejnych 100 osób. Wzrost zatrudnienia związany jest z pozyskaniem nowych projektów dla klientów branży motoryzacyjnej, finansowej i logistycznej.

http://p1.idg.pl/r/8b51d

Steve Ballmer ponownie z wizytą w Polsce23 kwietnia z jednodniową wizytą przyjedzie do Polski prezes Microsoftu. Steve Ballmer będzie gościem i głównym prelegentem Forum Liderów Usług dla Obywateli, konferencji rządowo-samorządowej krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

http://p1.idg.pl/r/4e250

RZECZPOSPOLITA

Chiński szlak ComArchuKrakowski Comarch otworzy oddziały w Chinach i Wietnamie. To pierwsza polska firma informatyczna, która buduje przyczółki na Dalekim Wschodzie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,292342_Chinski_szlak_ComArchu.html

Internet wciąż się rozwijaW połowie roku liczba abonentów szerokopasmowych łączy internetowych przekroczy 6 mln - szacuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,292340_Internet_wciaz_sie_rozwija.html

GAZETA PRAWNA

Fiskus chce wprowadzić podatek od aukcjiMinisterstwo Finansów planuje kontrole form sprzedaży na aukcjach internetowych. Kontrola ma wykazać, czy niektóre portale nie działają na zasadzie hazardu. Eksperci popierają inicjatywę MF, serwisy aukcyjne uważają ją za bezpodstawną.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/311682,fiskus_chce_wprowadzic_podatek_od_aukcji.html

Outsourcing w sieciach komórkowych: oszczędność na 25 proc.Zarządzanie sieciami komórkowymi przez producentów sprzętu staje się w Europie coraz bardziej popularne. W Polsce żaden operator jeszcze się na to nie zdecydował.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/311691,outsourcing_w_seciach_komorkowych_oszczednosc_na_25_proc.html

GAZETA WYBORCZA

Internetowa ustawa już w resorcie GrabarczykaPremier zaakceptował megaustawę, która ma zrewolucjonizować rozwój Internetu w Polsce.

http://wyborcza.pl/1,82244,6507325,Internetowa_ustawa_juz_w_resorcie_Grabarczyka.html

Skype - tani, lecz czy najtańszyNajpopularniejszy operator telefonii internetowej niedawno po cichu podniósł ceny. Gazeta sprawdziła, jak po podwyżkach oferta Skype'a wygląda na tle konkurencji.

http://wyborcza.pl/1,82244,6507322,Skype___tani__lecz_czy_najtanszy.html

PULS BIZNESU

Wyniki Google zadowoliły rynekWłaściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej Google miał się czym pochwalić w raporcie za pierwszy kwartał. Dokonania amerykańskiego giganta sieciowego zadowoliły bowiem inwestorów i analityków.

http://www.pb.pl/a/2009/04/17/Wyniki_Google_zadowolily_rynek2

PARKIET

Kilka dni Play Fresh to jak rok MobilkingaCena połączenia w nowej ofercie Playa to nie promocja - rozwiewa nadzieje wirtualnych operatorów członek zarządu P4. Zapewnia, że stawka daje zarobić.

http://www.parkiet.com/artykul/26,801008_Kilka_dni_Play_Fresh__to_jak_rok_Mobilkinga.html

IGroup myśli o kapitałowych związkach z firmami z GPWPo MNI i PPWK, które rezygnują z prowadzenia grup w kształcie biznesowych hybryd, o nowych mariażach myślą kolejne spółki. Szef Internet Group ujawnia, że firma już prowadzi rozmowy w tej sprawie. Platforma Mediowa Point Group byłaby zainteresowana.

http://www.parkiet.com/artykul/26,801353_IGroup_mysli_o_kapitalowych_zwiazkach_z_firmami_z_GPW.html

MSPStandard

Gdy trzeba zrobić mniej za mniejSpowolnienie to dobra chwila, aby specjalista IT mógł pokazać swoją wartość. Prezentujemy 16 sposobów na osiągnięcie takich samych lub lepszych efektów mniejszym kosztem.

http://p1.idg.pl/r/47ea2

SECURITYStandard

Złodzieje bankowi wykorzystują atak z 2003 roku do łamania kodów PINJak wynika z raportu Verizon Business cytowanego przez Wired, przestępcy specjalizujący się w kartach płatniczych zaczęli wykorzystywać nieco bardziej zaawansowane techniki niż skimming i phishing. Nie jest to chyba specjalna niespodzianka, skoro atak, który to umożliwia jest znany od 2003 roku.

http://p1.idg.pl/r/a0d19