Piątkowy Przegląd Prasy

Czy Skype trafi w ręce Google?... Telewizjom rośnie nowa konkurencja w Internecie... Sąd Apelacyjny odrzucił apelację TP... NFI Midas negocjuje kupno akcji TelForceOne... Asseco South Eastern Europe: alternatywne źródło finansowania przejęć...

COMPUTERWORLD

Deadline

Czas jest ciągle największym wrogiem ludzi tworzących oprogramowanie. To zagrożenie jest często wzmagane przez nieodpowiedzialny marketing.

http://p1.idg.pl/r/9c5fb

Czy Skype trafi w ręce Google?

Z pojawiających się informacji wynika, że obecny właściciel firmy - koncern eBay rozważa sprzedaż posiadanych udziałów Skype Limited. Potencjalnym kupcem może być Google.

http://p1.idg.pl/r/df4e7

MSP STANDARD

Obraz widziany w szklanej kuli

Deloitte opublikował raport "TMT Predictions 2009". Opisuje on najważniejsze z trendów w branżach technologii, mediów i telekomunikacji.

http://p1.idg.pl/r/3d057

RZECZPOSPOLITA

Telewizjom rośnie nowa konkurencja w Internecie

W maju w Stanach Zjednoczonych nowy konkurencyjny dla HBO filmowy kanał ruszy... w Internecie. W Polsce też powstają podobne projekty.

http://www.rp.pl/artykul/67344,255792_Telewizjom_rosnie_nowa_konkurencja_w_Internecie.html

Sony traci, bo Playstation słabo się sprzedaje

Za miesiąc Sony ogłosi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy straciło blisko 3 mld dol. W dół ciągnie firmę słabo sprzedająca się konsola Playstation 3.

http://www.rp.pl/artykul/19417,255791_Sony_traci__bo_Playstation_slabo_sie_sprzedaje.html

GAZETA PRAWNA

UOKiK: Sąd Apelacyjny odrzucił apelację TP

Sąd Apelacyjny odrzucił apelację Telekomunikacji Polskiej od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK), w którym zarzucono spółce ograniczanie konkurencji na rynku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/110496,uokik_sad_apelacyjny_odrzucil_apelacje_tp.html

PULS BIZNESU

NFI Midas negocjuje kupno akcji TelForceOne

NFI Midas podpisał z luksemburskim Springfield Investments list intencyjny w sprawie negocjacji kupna "istotnego pakietu akcji" TelForceOne z Wrocławia. Magia Romana Karkosika nadal działa. Notowania TelForceOne drożały w pierwszej fazie sesji nawet o niemal 50 proc.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=4eb9c914-1d8b-4bab-81cb-9b40b3f03997&open=sec

PARKIET

Alternatywne źródło finansowania przejęć

Asseco South Eastern Europe, spółka z grupy Asseco Poland, może wyemitować 19,33 mln nowych akcji w ramach kapitału docelowego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,776263.html