Piątkowy Przegląd Prasy

Dell Polska pod lupą Brukseli... Asseco Poland znowu na zakupach... Nokia Poland ma nowego szefa... Nasza-Klasa musi zacząć zarabiać... Polskie firmy telekomunikacyjne pod lupą UOKiK... Granice poufności komunikacji w Internecie... Bush kręci nosem na bezpłatny Internet...

COMPUTERWORLD

Zakończone i nowe projekty IT w PKO BP i Grupie PZU

Asseco Poland zakończyło wdrożenie nowego, Zintegrowanego Systemu Informatycznego w PKO BP. Liczy na nowe kontrakty w Grupie PZU.

http://p1.idg.pl/r/3e95b

Asseco Poland znowu na zakupach

Firma przed końcem roku przejmie niemieckiego producenta systemów klasy BSM (Business Service Management). Pierwsza połowa 2009 r. zaś to przejęcie firmy w Hiszpanii i Holandii.

http://p1.idg.pl/r/70584

Nokia Poland ma nowego szefa

Od stycznia 2009 r. polskim oddziałem będzie kierował Robert Siewierski, dotychczasowy dyrektor sprzedaży. Zastąpi na tym stanowisku Jana Kolinara.

http://p1.idg.pl/r/ad40c

ITPartner

Nowa danina na ekologię

Wprowadzający sprzęt na polski rynek muszą przeznaczyć na kampanie edukacyjne co najmniej 0,1% przychodów z tytułu wprowadzenia sprzętu osiąganych w danych roku, o ile nie korzystają z usług organizacji odzysku.

http://p1.idg.pl/r/b13d5

RZECZPOSPOLITA

Dell Polska pod lupą Brukseli

Komisja Europejska wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie pomocy polskiego rządu dla producenta komputerów Dell.

http://www.rp.pl/artykul/19417,232792_Dell_Polska_pod_lupa_Brukseli.html

Polskie firmy telekomunikacyjne pod lupą UOKiK

Urząd antymonopolowy przyjrzał się cennikom i regulaminom świadczenia usług telekomunikacyjnych. Aster i Toya są w opałach.

http://www.rp.pl/artykul/19417,232788_Polskie_firmy_telekomunikacyjne_pod_lupa_UOKiK.html

Nasza-Klasa musi zacząć zarabiać

Portale społecznościowe - choć gromadzą miliony użytkowników - wciąż nie znalazły sposobu, jak wykorzystać finansowo swój potencjał.

http://www.rp.pl/artykul/67344,232787_Nasza_Klasa_musi_zaczac_zarabiac___.html

Granice poufności komunikacji w Internecie

W wydanym 2 grudnia 2008 r. wyroku KU przeciwko Finlandii (nr 2872/02) Europejski Trybunał Praw Człowieka ustalił nowy standard identyfikowania autorów niektórych niosących szczególne zagrożenie dla jednostki ogłoszeń lub innych informacji zamieszczanych w Internecie.

http://www.rp.pl/artykul/4,232705_Granice_poufnosci_komunikacji__w_Internecie.html

GAZETA WYBORCZA

Bush kręci nosem na bezpłatny Internet

Administracja ustępującego prezydenta próbuje zablokować aukcję częstotliwości, w której zwycięzca miałby zaoferować mieszkańcom USA bezpłatny dostęp do Internetu.

http://wyborcza.pl/1,82244,6054249,Bush_kreci_nosem_na_bezplatny_internet.html

PARKIET

MCI nie potwierdza i nie zaprzecza

Fundusz MCI Management wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że informacje dotyczące ewentualnego połączenia ABC Daty, w której posiada 80 proc. udziałów, z Tech Datą, nie pochodzą od niego.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=634610