Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Według analityków na GPW powrócili zagraniczni inwestorzy - wczoraj papiery TP S.A. zyskały ponad 10%.

PARKIET

Analitycy optymistycznie o ElektrimiePomimo deklaracji wsparcia Elektrimu przez BRE Bank, wczoraj jako jedne z nielicznych akcje holdingu staniały. Analitycy są przekonani, że Elektrimowi uda się dojść do porozumienia z wierzycielami, choć największy obligatariusz – Acciona – stwierdził, że nie zgadza się na propozycję 40-proc. redukcji długu. (s. 1)

Obroty na GPW spadły o 41%Łączne obroty w roku kasowym 2001 GPW wyniosły 65,6 mld zł. To 41% mniej niż przed rokiem i 15% mniej niż w roku 1999. W sumie obroty na rynku akcji nieco przekroczyły 60,5 mld zł. Rekordowe obroty osiągnięto za to na rynku obligacji – 5,2 mld zł, tylko w listopadzie przekroczyły 1,9 mld zł. O 150% wzrósł także rynek kontraktów terminowych. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

W sylwestra ponad 3 SMS-y z komórkiPolacy wysłali w Sylwestra ponad 30 mln krótkich wiadomości tekstowych, wynika z informacji operatorów. Wypada więc średnio po trzy SMS-y na komórkę, których według obecnych danych jest na rynku 10 mln. (s. 4)

Zagranica weszła na rynekW ślad za największymi indeksami w górę poszły notowania TP S.A.. Akcje operatora zyskały wczoraj ponad 10%. Według analityków, akcje TP S.A, kupowali perzede wszystkim inwestorzy zagraniczni. (s. 10)

PULS BIZNESU

Fundusze mogą wyjść z MCIWedług nieoficjalnych informacji PB, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, które są udziałowcami MCI Management zamierzają wycofać się z inwestycji. Z funkcji członka rady nadzorczej ustąpił już Waldemar Gębuś, dyrektor zarządzający aktywami PTE Dom. Najprawdopodobnie bliski wycofania się jest także CAIB. Te działania mogą stanowić odpowiedź na sprzedaż pod koniec roku, pomimo zapowiedzi utrzymania udziałów, przez Czechowicz Ventures akcji MCI. To obniżyło wartość aktywów funduszy, które według analityków odpłacą pięknym za nadobne. (s. 3)