Piątkowy Przegląd Prasy

Ministerstwo infrastruktury przedłuży zapewne termin płatności rat koncesyjnych operatorom stacjonarnym, a docelowo zamieni je na wydatki na infrastrukturę.

PARKIET

Związkowcy protestują

Planowana redukcja zatrudnienia w TP S.A. może doprowadzić do strajku. Związki zawodowe w spółce nie godzą się na plan zwolnienia 12 tys. osób. (s. 2)

Od 8 stycznia dwa Optimusy

Prawdopodobnie 8 stycznia odbędzie się pierwsze notowanie Optimusa Technologie. Formalny podział spółki na część technologiczną i internetową nastąpi 31 grudnia br. (s. 3)

Spada kurs KGHM

O prawie 5% spadł wczoraj kurs KGHM po informacji, że spółka zaciągnie kredyt w wysokości 1,09 mld zł na sfinansowanie zakupu obligacji Telefonii Lokalnej. (s. 5)

BGŻ handluje z BRE

Bank Gospodarki Żywnościowej zaakceptował ofertę Szeptela i przejął od niego prawa do zakupu 13,8% akcji Telbanku. Za prawa do objęcia 90 tys. akcji Telbanku, BRE zapłaci 20 mln zł. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Zgłoszenia w okręgach URT

Od pierwszego stycznia 2002 roku podmioty chcące rozpocząć działalność telekomunikacyjną będą mogły zgłaszac ten fakt oraz składać wnioski dotyczące zgłoszeń działalności telekomunikacyjnej w oddziałach okręgowych URT. (s. 5)

PULS BIZNESU

MI ma nową ofertę dla niezależnych operatorów

Podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury odpowiedzialny za telekomunikację, Krzysztof Heller, zamierza zaproponować operatorom zamianę opłat koncesyjnych na inwestycje w infrastrukturę. MI przygotowuje ponadto nowelizację prawa telekomunikacyjnego i pocztowego, które mają przystosować nasze ustawodawstwo do unijnego. (s. 7)