Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

TP S.A. złożyła do Sądu Antymonopolowego zażalenie na postanowienie prezesa UOKiK stwierdzającego, że ma dominującą pozycję na rynku. Wydanie ostatecznej decyzji w tej sprawie może opóźnić się nawet o pół roku.

PULS BIZNESU

TP S.A. nie akceptuje postanowienia UOKiK4 czerwca TP S.A. złożyła do Sądu Antymonopolowego zażalenie na postanowienie prezesa UOKiK stwierdzającego, że ma dominującą pozycję na rynku. Wydanie ostatecznej decyzji w tej sprawie może opóźnić się nawet o pół roku. W tym czasie regulator nie będzie mógł m.in. karać spółki za niewywiązywanie się z obowiązków operatora dominującego. Zażalenie TP S.A. pokrzyżowało plany URT, który zamierzał wydać ostateczną decyzję w tej sprawie 5 czerwca br. (s. 8)

4Media ma coraz większe kłopotyGrupa Medialna 4Media otrzymała kolejny nakaz zapłaty, tym razem 4 mln zł na rzecz Yawalu, za udziały w dwóch spółkach zależnych tej firmy: Y-Net i Y-Press. (s. 9)

PRAWO I GOSPODARKA

Elektrim szuka źródeł finansowaniaDo dzisiaj ważna jest oferta złożona Elektrimowi przez Deutsche Telekom. Rada nadzorcza holdingu nie da na nią na razie odpowiedzi, a DT prawdopodobnie po raz kolejny przedłuży termin. (s. 10)

PARKIET

GPW wejdzie w XtradeGiełda Papierów Wartościowych zamierza zaangażować się kapitałowo w platformę handlu internetowego B2B, Xtrade. Obecnie udziałowcami spółki są Optimus, BRE Bank i Commerce One. Szczegóły planów GPW nie są znane, ale prawdopodobnie obejmie ona akcje nowej emisji Xtrade. (s. 5)

Wkrótce emisja obligacji DTOd kilku miesięcy rynek papierów dłużnych czeka na podanie terminu dużej emisji obligacji Deutsche Telekom. Agencja Bloomberg poinformowała, powołując się na bankowca związanego z transakcją, że do sprzedaży obligacji wartych ok. 8 mld EUR DT wynajął BNP Paribas, Deutsche Bank i J.P. Morgan Chase. (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Spokojnie, to tylko plotkaMinisterstwo Skarbu oficjalnie zaprzeczyło pogłoskom o fiasku rozmów z France Telecom na temat sprzedaży 10% akcji TP S.A. Spekulacje na ten temat wstrząsnęły w środę kursem akcji spółki – spadł on o 3%, do najniższego poziomu od jesieni 1999 r. (s. 24)

RZECZPOSPOLITA

Obawy przed zwolnieniamiTrzy z pięciu działających w TP S.A. central związkowych żądają od prezesa spółki wstrzymania zwolnień pracowników w obawie, że w tym roku w firmie może stracić pracę nawet 10 tys. osób. Rzecznik TP S.A. twierdzi, że niepokój związkowców jest nieuzasadniony. W końcu 2000 r. w telekomie pracowało 69,7 tys. osób. a tegoroczny plan zakłada zatrudnienie na poziomie 65 tys. pracowników. (s. B4)