Piątkowy Przegląd Prasy

TP chce zmian w UKE... Ruszyła pierwsza sieć zaszyfrowana kwantowo... Powstanie europejska sieć informacji przestrzennej... Konta emerytalne ZUS będzie można sprawdzać w sieci... Mobilny Internet podnosi sprzedaż netbooków... Opinie klientów i wideoprezentacje zwiększają sprzedaż w sieci... Kraków rozbudował miejską sieć teleinformatyczną...

COMPUTERWORLD

Wielki Brat w firmie

Choć budzi zastrzeżenia natury etycznej i prawnej nie zniknie z naszych firm. Zdaniem specjalistów powinniśmy się więc z nim oswoić, tym bardziej, że służy nie tylko pracodawcom, ale i samym pracownikom. Chodzi o monitoring w miejscu pracy.

http://p1.idg.pl/r/20ec1

RZECZPOSPOLITA

Będzie europejska sieć informacji przestrzennej

Nie ruszając się z domu, będzie można uzyskać online informacje o interesującej nas działce. Wszystko za sprawą geoportalu.

http://www.rp.pl/artykul/4,202821_Bedzie_europejska_siec_informacji_przestrzennej_.html

GAZETA PRAWNA

Konta emerytalne ZUS będzie można sprawdzać w sieci

Osoby ubezpieczone w ZUS z domu przez Internet będą mogły sprawdzać stan swojego konta emerytalnego. Przedsiębiorcy skontrolują terminowość i wysokość zapłaconych składek ubezpieczeniowych. Zatrudnieni będą mogli na bieżąco sprawdzać uczciwość swoich pracodawców.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/88960,konta_emerytalne_zus_bedzie_mozna_sprawdzac_w_sieci.html

Mobilny Internet podnosi sprzedaż netbooków

Najbardziej dynamicznym segmentem komputerowego rynku jest segment netbooków, czyli małych, prostych i przeznaczonych do zastosowań mobilnych komputerów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/88978,mobilny_internet_podnosi_sprzedaz_netbookow.html

Opinie klientów i wideoprezentacje zwiększają sprzedaż w sieci

Jak zwiększyć sprzedaż przez internet? Specjaliści radzą: wprowadź możliwość płacenia on-line, wideoprezentacje, fora dyskusyjne i komentarze oraz ułatw przebrnięcie przez procedurę zamówień (instalując np. wirtualnego asystenta).

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/88906,opinie_klientow_i_wideoprezentacje_zwiekszaja_sprzedaz_w_sieci.html

GAZETA WYBORCZA

Pierwsza sieć zaszyfrowana kwantowo

W Wiedniu ruszyła pierwsza sieć komputerowa, która jest idealnie zabezpieczona przed kradzieżą danych.

http://wyborcza.pl/1,75476,5792053,Pierwsza_siec_zaszyfrowana_kwantowo.html

PULS BIZNESU

Kraków rozbudował miejską sieć teleinformatyczną

Prawie 6 mln zł wydała gmina Kraków na rozbudowę sieci teleinformatycznej na terenie miasta. Dzięki inwestycji szerokopasmowy dostęp do Internetu otrzymały wszystkie jednostki miejskie, a także placówki edukacyjne i kulturalne.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ae8f394d-bca4-4361-9677-e7730a680fae

PARKIET

TP chce zmian w UKE

Członek zarządu Telekomunikacji Polskiej Ireneusz Piecuch zaprzecza oskarżeniom Anny Streżyńskiej, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W poniedziałkowym wywiadzie udzielonym "Parkietowi" Streżyńska stwierdziła, że w zamian za jej odwołanie TP zaproponowała rządowi inwestycje telekomunikacyjne warte 20 mld zł.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=622774