Piątkowy Przegląd Prasy

Netbooka kupimy już za tysiąc złotych... Po upadku Maxdata widmo bankructwa krąży nad producentami monitorów... Nadawcy pracują nad nowymi kanałami cyfrowymi... Doz.pl atakuje rynek internetowych aptek...

COMPUTERWORLD

Otwarty kod w telefonie

Nowa inicjatywa Nokii może wstrząsnąć rynkiem rozwiązań mobilnych, bo większość mobilnych platform - poza BlackBerry i Windows Mobile - będzie dostępnych na zasadach open source.

http://p1.idg.pl/r/d2993

GAZETA PRAWNA

Netbooka kupimy już za tysiąc złotych

Mimo chwilowego zastoju na rynku sprzedaż komputerów w 2008 roku znów będzie rekordowa. W tym roku Polacy kupią ponad 4 mln sztuk komputerów - wynika z prognoz GP. W II kwartale sprzedaż komputerów chwilowo się załamała, to m.in. efekt piłkarskich mistrzostw Europy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/25812,netbooka_kupimy_juz_za_tysiac_zlotych.html

Po upadku Maxdata widmo bankructwa krąży nad producentami monitorów

Polskie firmy dystrybucyjne twierdzą, że upadłość Maxdaty nie odbije się na polskim rynku. Jednak raport firmy Euler Hermes stwierdza, że branży IT grozi globalny kryzys, który może objąć także nasz kraj.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/25811,po_upadku_maxdata_widmo_bankructwa_krazy_nad_producentami_monitorow.html

RZECZPOSPOLITA

Nadawcy pracują nad nowymi kanałami cyfrowymi

Rośnie zainteresowanie spółek obecnością w pakietach kanałów cyfrowych, które już za cztery lata zastąpią tradycyjną telewizję.

http://www.rp.pl/artykul/161116.html

GOSPODARKA.GAZETA.PL

Doz.pl atakuje rynek internetowych aptek

Zamówione przez internet leki pojadą do pacjentów w specjalnie przystosowanych autach. Te na receptę w ciągu kilku godzin przywiezie osobiście farmaceuta - z takimi nowościami na e-rynek aptek wchodzi portal apteczny Doz.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5445138,Doz_pl_atakuje_rynek_internetowych_aptek.html