Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Akcje Nokii w dół, zysk w górę... Za gaz, prąd i komórkę bez papierowej faktury... Biznes wspiera Filipiaka... Opóźniona sprzedaż Sygnity... Multimedia Polska sprzedała ponad 1 mln usług... Stacje zapłacą za dekodery dla biednych...

COMPUTERWORLD

Bezpieczne współdzielenie danychSaleforce.com wykorzystał idee "social web" w aplikacji biznesowej, Teradici udowadnia zaś, że centralne zabezpieczanie danych nie musi odbywać się kosztem wydajności.

http://p1.idg.pl/r/92d17

RZECZPOSPOLITA

Za gaz, prąd i komórkę bez papierowej fakturyElektroniczne faktury za media i inne usługi będą widoczne w systemie bankowości internetowej.

http://rp.pl/artykul/122355.html

Biznes wspiera prof. FilipiakaPrezes Comarchu złożył do sądu zażalenie na zatrzymanie przez prokuraturę. Inni przedsiębiorcy są oburzeni zachowaniem organów ścigania wobec szefa informatycznej spółki. Chcą wyjaśnień.

http://rp.pl/artykul/122360.html

Zagraniczne przejęcia France TelecomWejście France Telecom na skandynawski rynek nie uderzy w finanse spółki zależnej - twierdzą analitycy.

http://rp.pl/artykul/122356.html

Opóźniona sprzedażAż o 17,9 proc. staniały wczoraj akcje informatycznej spółki Sygnity, która zapowiedziała opóźnienie w sprzedaży części przedsiębiorstwa.

http://rp.pl/artykul/122345.html

Akcje Nokii w dół, zysk w górę, ale mniejNokia, największy producent telefonów komórkowych na świecie osiągnął w zeszłym roku 25 procent zysku. Akcje firmy na giełdzie w Helsinkach w ciągu ostatnich 3 miesięcy spadły jednak o 24 procent.

http://rp.pl/artykul/122102.html

GAZETA PRAWNA

Groźba podziału mobilizujeTelekomunikacja Polska nie przyjmuje do wiadomości, że w jej przypadku może dojść do separacji funkcjonalnej, czyli oddzielenia części hurtowej od części detalicznej. Anna Streżyńska, prezes UKE, jest gotowa do takich działań, jeśli inne metody zmuszenia TP do współpracy z konkurentami zawiodą.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14180,grozba_podzialu_mobilizuje.html

GAZETA WYBORCZA

Wirtualna rewolucja dopiero nadejdzie?Wirtualni operatorzy mogą w ciągu najbliższych lat zalać polski rynek telekomunikacyjny - wynika z ocen analityków. Muszą tylko wreszcie wyciągnąć wnioski z dotychczasowych błędów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5131265.html

Stacje zapłacą za dekodery dla biednych Nadawcy komercyjni proponują Urzędowi Komunikacji Elektronicznej własny plan wdrożenia telewizji cyfrowej. Sprowadza się on do układu z państwem: sfinansujemy cyfryzację w zamian za gwarancję zamknięcia rynku telewizyjnego do 2012 r.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5127314.html

PULS BIZNESU

Multimedia Polska sprzedała ponad 1 mln usługSpółka Multimedia Polska w I kw. sprzedała ok. 39 tys. usług (telewizja kablowa, dostęp do internetu, telefonia stacjonarna - liczone oddzielnie, nawet jeśli zostały sprzedane w pakiecie) i w sumie sprzedała już ponad 1 mln usług (RGU). Spółka poinformowała, że na koniec marca miała łącznie niemal 638 tys. abonentów w stosunku do ok. 600 tys. przed rokiem.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=1278b22d-7e50-4a19-8f9a-337563e12b54

UKE ustalił zasady rozliczeń Cyfrowego Polsatu z Polkomtelem i CentertelemUrząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje zastępujące umowy o połączeniu sieci między Cyfrowym Polsatem i Centertelem oraz Polkomtelem. Urząd ustalił stawkę MTR za zakańczanie połączeń w tych sieciach na 40 groszy za minutę.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=fce90f27-6f97-4a6d-81a3-f6cc72f4d756