Piątkowy Przegląd Prasy

Akcje Nokii w dół, zysk w górę... Za gaz, prąd i komórkę bez papierowej faktury... Biznes wspiera Filipiaka... Opóźniona sprzedaż Sygnity... Multimedia Polska sprzedała ponad 1 mln usług... Stacje zapłacą za dekodery dla biednych...

COMPUTERWORLD

Bezpieczne współdzielenie danych

Saleforce.com wykorzystał idee "social web" w aplikacji biznesowej, Teradici udowadnia zaś, że centralne zabezpieczanie danych nie musi odbywać się kosztem wydajności.

http://p1.idg.pl/r/92d17

RZECZPOSPOLITA

Za gaz, prąd i komórkę bez papierowej faktury

Elektroniczne faktury za media i inne usługi będą widoczne w systemie bankowości internetowej.

http://rp.pl/artykul/122355.html

Biznes wspiera prof. Filipiaka

Prezes Comarchu złożył do sądu zażalenie na zatrzymanie przez prokuraturę. Inni przedsiębiorcy są oburzeni zachowaniem organów ścigania wobec szefa informatycznej spółki. Chcą wyjaśnień.

http://rp.pl/artykul/122360.html

Zagraniczne przejęcia France Telecom

Wejście France Telecom na skandynawski rynek nie uderzy w finanse spółki zależnej - twierdzą analitycy.

http://rp.pl/artykul/122356.html

Opóźniona sprzedaż

Aż o 17,9 proc. staniały wczoraj akcje informatycznej spółki Sygnity, która zapowiedziała opóźnienie w sprzedaży części przedsiębiorstwa.

http://rp.pl/artykul/122345.html

Akcje Nokii w dół, zysk w górę, ale mniej

Nokia, największy producent telefonów komórkowych na świecie osiągnął w zeszłym roku 25 procent zysku. Akcje firmy na giełdzie w Helsinkach w ciągu ostatnich 3 miesięcy spadły jednak o 24 procent.

http://rp.pl/artykul/122102.html

GAZETA PRAWNA

Groźba podziału mobilizuje

Telekomunikacja Polska nie przyjmuje do wiadomości, że w jej przypadku może dojść do separacji funkcjonalnej, czyli oddzielenia części hurtowej od części detalicznej. Anna Streżyńska, prezes UKE, jest gotowa do takich działań, jeśli inne metody zmuszenia TP do współpracy z konkurentami zawiodą.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14180,grozba_podzialu_mobilizuje.html

GAZETA WYBORCZA

Wirtualna rewolucja dopiero nadejdzie?

Wirtualni operatorzy mogą w ciągu najbliższych lat zalać polski rynek telekomunikacyjny - wynika z ocen analityków. Muszą tylko wreszcie wyciągnąć wnioski z dotychczasowych błędów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5131265.html

Stacje zapłacą za dekodery dla biednych

Nadawcy komercyjni proponują Urzędowi Komunikacji Elektronicznej własny plan wdrożenia telewizji cyfrowej. Sprowadza się on do układu z państwem: sfinansujemy cyfryzację w zamian za gwarancję zamknięcia rynku telewizyjnego do 2012 r.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5127314.html

PULS BIZNESU

Multimedia Polska sprzedała ponad 1 mln usług

Spółka Multimedia Polska w I kw. sprzedała ok. 39 tys. usług (telewizja kablowa, dostęp do internetu, telefonia stacjonarna - liczone oddzielnie, nawet jeśli zostały sprzedane w pakiecie) i w sumie sprzedała już ponad 1 mln usług (RGU). Spółka poinformowała, że na koniec marca miała łącznie niemal 638 tys. abonentów w stosunku do ok. 600 tys. przed rokiem.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=1278b22d-7e50-4a19-8f9a-337563e12b54

UKE ustalił zasady rozliczeń Cyfrowego Polsatu z Polkomtelem i Centertelem

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje zastępujące umowy o połączeniu sieci między Cyfrowym Polsatem i Centertelem oraz Polkomtelem. Urząd ustalił stawkę MTR za zakańczanie połączeń w tych sieciach na 40 groszy za minutę.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=fce90f27-6f97-4a6d-81a3-f6cc72f4d756