Piątkowy Przegląd Cyfrowy

Niemcy nie będą mogli sprawdzać pracowników na Facebooku... 300 mln pobrań z iTunes U... Nowy robak atakuje komunikatory... Dwa największe serwisy zakupów zbiorowych mają już 10 milionów złotych obrotów... Porad szukamy w serwisach specjalistycznych i na forach... Serwer irańskiego rządu oferuje pirackie oprogramowanie...

GAZETA PRAWNA

Grupowy sposób na tanie zakupyDwa największe serwisy zakupów zbiorowych po 4 miesiącach działalności mają już 10 milionów złotych obrotów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445771,grupowy_sposob_na_tanie_zakupy.html

Zanim wyślesz CV, usuń z

i Naszej Klasy wszystko, co może cię kompromitować

Jeżeli właśnie wróciłeś z wakacji, to na fali urlopowego uniesienia nie umieszczaj pochopnie na Naszej Klasie czy Facebooku półnagich zdjęć z papierosem i butelką wódki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445787,zanim_wyslesz_cv_usun_z_facebooka_i_naszej_klasy_wszystko_co_moze_cie_kompromitowac.html

DZIENNIK INTERNAUTÓW

UKE: Darmowy internet tak, ale bez zakłócania rynku telekomunikacyjnegoPrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie decydować, czy samorządy będą udostępniać usługi internetu za darmo lub po cenie niższej niż cena rynkowa. Decyzji nie będą podlegać punkty dostępu, czyli tzw. hot spoty.

http://di.com.pl/news/33366,0,UKE_Darmowy_internet_tak_ale_bez_zaklocania_rynku_telekomunikacyjnego.html

Porad szukamy w serwisach specjalistycznych i na forachPonad połowa ankietowanych przyznała, że szuka porad zdrowotnych w internecie, a 43,56% stwierdziło, że w sieci szuka wskazówek dotyczących zakupów. Najmniej internautów, bo tylko 15,84% radzi się innych użytkowników sieci w sprawach uczuciowych - wynika z najnowszego badania portalu JakKupować.pl.

http://di.com.pl/news/33370,0,Porad_szukamy_w_serwisach_specjalistycznych_i_na_forach.html

Niemcy nie będą mogli sprawdzać pracowników na Facebooku?Szeroko pojęta inwigilacja pracowników coraz mniej podoba się niemieckiemu rządowi. Jako jedno z pierwszych państw na świecie Niemcy postanawiają z tym procederem walczyć.

http://di.com.pl/news/33379,0,Niemcy_nie_beda_mogli_sprawdzac_pracownikow_na_Facebooku.html

Serwer irańskiego rządu oferuje pirackie oprogramowaniePodczas gdy to zadaniem państwa jest egzekwowanie przestrzegania przepisów, czasem władze pozwalają sobie na zbyt wiele.

http://di.com.pl/news/33376,0,Serwer_iranskiego_rzadu_oferuje_pirackie_oprogramowanie.html

WIRTUALNE MEDIA

"Poleć na " - można przesyłać linki na GG.pl i Gadu-Gadu 10GG Network udostępnia wydawcom internetowym przycisk "Poleć na GG". Klikając na niego, użytkownicy Gadu-Gadu i GG.pl mogą szybko przesyłać znajomym linki do określonych treści.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polec-na-gg-mozna-przesylac-linki-na-gg-pl-i-gadu-gadu-10

300 mln pobrań z iTunes UPo ponad trzech latach od uruchomienia iTunes U, liczba pobrań z oferującego treści edukacyjne serwisu przekroczyła granicę 300 milionów.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/300-mln-pobran-z-itunes-u

ANTYWEB

ipla gwiazdą polskiego internetu?Obserwując rozwój serwisu ipla w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, nie trudno odnieść wrażenie, że agencja Redefine (twórcy ipla) nie uznaje stwierdzenia "rynek nie gotowy na tego typu usługi".

http://antyweb.pl/ipla-gwiazda-polskiego-internetu/

MEDIA2.PL

Nowy robak atakuje komunikatoryKaspersky Lab poinformował o wykryciu nowej rodziny robaków komputerowych, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem wielu klientów komunikatorów internetowych.

http://media2.pl/internet/68092-nowy-robak-atakuje-komunikatory.html