Peryskop i PromoRing finalistami Mini Seedcamp

Dwa projekty z Polski znalazły się w grupie 20 finalistów konkursu Mini Seedcamp 2010, który odbędzie się w Pradze już 2 marca.

Jak co roku podczas międzynarodowego finału konkursu dla start-upów Mini Seedcamp przed doświadczonymi przedsiębiorcami, inwestorami i ekspertami z całej Europy zaprezentuje się 20 finalistów. Są to zespoły z Czech, Słowenii, Litwy, Rumunii, Łotwy, Niemec oraz Indi, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, a także z Polski.

Nasz kraj reprezentować będą dwa projekty: Peryskop i PromoRing. Oba działają w branży e-commerce.

http://Peryskop.pl jest serwisem wyszukującym i analizującym recenzje i opinie produktowe oraz udostępniającym e-sklepom kompletne opisy i analizy oferowanych przez nie produktów. Wykorzystując semantyczną analizę treści Peryskop.pl wyszukuje najistotniejsze informacje w opiniach, a następnie prezentuje je w atrakcyjny sposób dla potencjalnych nabywców danego produktu. W chwili obecnej analiza przeprowadzana jest dla polsko i angielsko języcznych recenzji i opinii wyszukanych na ponad 1700 serwisach Internetowych. Dla internautów oraz e-sklepów dostępne są informacje produktowe takie jak: zbiorcza ocena, streszczenie wielu recenzji, wypunktowane plusy i minusy, parametry oraz opinie na temat poszczególnych cech produktu.

http://PromoRing.pl oferuje program partnerski do promowania sklepów internetowych zrzeszający obecnie ponad 1800 witryn. Toolbar Promoring umożliwia wymianę ruchu pomiędzy niekonkurencyjnymi witrynami internetowymi celem zwiększenia sprzedaży w każdym z nich. Bazuje na 5. generacji PromoRank - algorytmu optymalnie dobierającego partnerów - skonstruowanego tak, aby w zaawansowany sposób łączyć witryny niekonkurencyjne a posiadające komplementarne oferty.

Co ciekawe obydwaj finaliści konkursu prezentowali swe projekty na konferencjach Internet Standard. Peryskop wystąpił podczas imprezy Internet 2k9, a Promoring przedstawiony został podczas na konferencji e-commerce 2009.

Finał konkursu odbędzie się w Pradze 2 marca 2010 r. W poprzednich edycjach polskie projekty odnosiły już sukcesy. Finalistami byli twórcy:http://AdTaily, http://Szuku.pl ihttp://Codility.com.

Pełna lista finalistów tegorocznego Mini Seedcamp dostępna jest na blogu konkursu.