Październikowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Nasza-Klasa.pl dziewiątą największa witryną ze względu na odsłony i dziesiątą ze względu na czas, Grupa Fotka.pl przed Grupą Gadu-Gadu biorąc pod uwagę liczbę użytkowników, Onet.pl na pierwszym miejscu rankingu odsłon - to najważniejsze zmiany w najnowszym Megapanelu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius są publikowane z dwumiesięcznym opóźnieniem, które jest spowodowany m.in. długotrwałą analizą danych statystycznych dotyczących populacji internautów, przygotowywanych przez firmę SMG/KRC.

W rankingu ze względu na zasięg najciekawsze zmiany zaszły w drugiej dziesiątce. Widać zaciętą rywalizację serwisów społecznościowych. Serwisy Fotka.pl wyprzedziły serwisy z Grupy Gadu-Gadu. Do Grupy Fotka.pl trafiła witryna emuzyka.pl - m.in. dzięki temu zasięg wszystkich serwisów Fotki zwiększył się w stosunku do października o 5 punktów procentowych. A do witryn społecznościowych Gadu-Gadu i Fotka.pl dołączy niebawem Nasza-Klasa.pl, która już w październiku może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami ze względu na liczbę odsłon i czas spędzony na witrynie.

W rankinu ze względu na liczbę odsłon istotna zmiana na pierwszym miejscu - Onet.pl wyprzedził Allegro.pl. Na dziewiąte miejsce wdarł się serwis społecznościowy Nasza-Klasa.pl, który od razu ma lepszą pozycję niż grono.net i jest tuż za innym serwisem społecznościowym - epuls.pl. Z rankingu ze względu na liczbę odsłon wypadł portal Gazeta.pl. Warto jednak dodać, że odsłony przestają być miarodajnym wskaźnikiem, m.in. ze względu na rosnącą popularność takich technologii jak AJAX.

O pięć miejsc w górę w stosunku do września awansowała Nasza-Klasa.pl, użytkownicy spędzili na niej o 3,5 mln godzin. Nasza-Klasa znalazła się dzięki temu na wyższej pozycji niż serwis epuls.pl. Jednak na Epulsie użytkownicy spędzają średnio więcej czasu - ok. 10 godz. miesięcznie, w stosunku do "zaledwie" 4,5 godz. na Naszej-Klasie.

Zasięg komunikatarów nie przynosi większych niespodzianek. Nadal bezsprzecznym liderem jest Gadu-Gadu.

Patrz także:

Wrześniowe wyniki Megapanelu- najpopularniejsze witryny w Polsce