PayPal po chińsku

PayPal, oddział serwisu aukcyjnego eBay, zajmujący się płatnościami online rozpoczął swoją działalność w Chinach. Jest to kolejny etap ekspansji aukcyjnego giganta na Dalekim Wschodzie.

PayPal jest systemem płatności online, który zyskał wielką popularność właśnie dzięki serwisom aukcyjnym. O wprowadzeniu systemu do Polski pisaliśmy niedawno w artykule "PayPal już w Polsce!". Teraz rozszerza on swoje wpływy na Dalekim Wschodzie i rozpoczyna działalność w Chinach.

Chiński PayPal będzie rozliczał transakcje w lokalnej walucie. Na początek jest zintegrowany z piętnastoma bankami i ponad dwudziestoma systemami kart płatniczych. Serwis będzie oferował ochronę kupującego w najbardziej popularnych chińskich serwisach NetEase oraz TOM Online. Natomiast z początkiem września jego usługi będą także dostępne dla użytkowników eBay EachNet - chińskiego oddziału eBay.

Wprowadzenie serwisu do Chin jest kolejnym przejawem agresywnej polityki eBay, który ogłosił w styczniu, że w bieżącym roku zamierza zainwestować w Chinach 100 milionów dolarów.