PRZEGLĄD PRASY 11.08

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w piątek 11 sierpnia:

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w piątek 11 sierpnia:

GAZETA WYBORCZA Agora, Interia, Onet, Presspublica, Wirtualna Polska i Vogel Publishing poinformowały, że utworzyły zapowiadaną wcześniej spółkę Polskie Badania Internetu. Zajmie się ona „organizacją, prowadzeniem i upowszechnianiem badań Internetu w Polsce”, poinformowały firmy. W planach nowej spółki jest zaproszenie do współpracy jak najszerszego grona firm internetowych (s. 23).

PULS BIZNESU Zarząd Optimusa chce zrestrukturyzować swoją grupę i zostawić prawdopodobnie mniej niż 10 z 38 spółek, w których ma udziały. Plany Optimusa zakładają, że poszczególne piony działalności holdingu pozyskają innych inwestorów, nadal nie wiadomo jednak, kiedy ci partnerzy mieliby się pojawić (s. 5).

PRAWO I GOSPODARKA Obroty Cisco w Polsce wzrastają w podobnym tempie, jak obroty całego koncernu – twierdzi szef polskiego oddziału spółki Jacek Murawski. Na polskim rynku Cisco ma około 95,6 procent sieci rozległych i 88 procent serwerów dostępowych. Zdaniem Murawskiego, branża internetowa w Polsce, która generuje większość obrotów firmy, nadal będzie się szybko rozwijała.

WALL STREET JOURNAL Brytyjski internetowy dom aukcyjny QXL.com postanowił zrewidować swoje plany połączenia z niemieckim internetowym domem aukcyjnym Ricardo.de. Giełda odpowiedziała nagłym wzrostem wartości akcji QXL.com.

FINANCIAL TIMES Dwa duże sklepy internetowe Amazon.com i Toys R Us wyjawiły, że zamierzają połączyć swoje siły i utworzyć internetowy sklep z zabawkami. Sklep rozpocząłby sprzedaż już na jesieni, kiedy robi się najwięcej zakupów świątecznych.