POGŁOSKI: Microsoft chce kupić Nokię

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że smartfony Nokii przejdą z Symbiana na Windows Phone 7. Czy kolejnym krokiem będzie zakup mobilnego oddziału Nokii przez Microsoft?

Właściciel serwisu Mobile-Review, Eldar Murtazin, napisał na swoim blogu, że Nokia rozpoczęła już rozmowy z sprawie sprzedaży swojego mobilnego oddziału firmie Microsoft.

Murtazin twierdzi, że obie firmy chciałyby szybko uzgodnić szczegóły i dokończyć transakcję jeszcze w tym roku.

Microsoft wchłonie Nokię?

Microsoft i Nokia połączyły siły w lutym 2011 r., kiedy zapowiedzano, że kolejne smartfony fińskiego producenta będą korzystać z systemu operacyjnego Windows Phone 7. Umowa obu firm dotyczyła zresztą ścisłej współpracy w tworzeniu aplikacji mobilnych i współnych inicjatyw sprzedażowych.

Krótki wpis rosyjskiego blogera nie pozostał bez echa, bo Murtazin znany jest jako jeden z najlepiej poinformowanych ludzi w branży.

- Nokia nie komentuje plotek. Możemy jednak powiedzieć, że doniesienia Eldara stają się coraz mniej dokładne z każdą kolejną chwilą - powiedział Mark Squires, dyrektor ds. komunikacji Nokia US.

2011 - rok Microsoftu?

Microsoft pokazał już w tym roku, że potrafi kupować firmy za naprawdę duże pieniądze. Przejęcie komunikatora Skype kosztowało giganta ok. 8,5 mld dolarów.

Czy jednak na połączeniu obu korporacji, któraś mogłaby zyskać? Dlaczego Microsoft miałby kupować Nokię i co ona mogłaby zdobyć na tej transakcji? Czekamy na wasze komentarze i kolejne doniesienia w tej sprawie.