PMPG z Fox International Channels Europe

Platforma Mediowa Point Group podpisała porozumienia z Fox International Channels, spółką będącą multimedialnym ramieniem News Corporation, zajmującą się produkcją i dystrybucją kanałów płatnej telewizji oraz treści i usług cyfrowych w internecie i za pośrednictwem telefonii komórkowej na rynku międzynarodowym.

Celem porozumienia jest stworzenie spółki typu joint venture, która będzie posiadała prawa do wykorzystywania nazwy .Fox Networks (czyt. Punto Fox Networks) i będzie oferowała usługi reklamowe w internecie, marketing internetowy oraz usługi z tym związane.

Firma Fox International Channels wniesie do spółki know-how i infrastrukturę techniczną, w tym technologie publikowania reklam w Internecie, umożliwiając ich sprzedaż. Ponadto zagwarantuje stałą liczbę odwiedzin z własnej sieci reklamowej. Kierując swoje usługi do wydawców, reklamodawców i nabywców mediów .Fox Netoworks oferuje możliwość tworzenia materiałów wideo, które są następnie przesyłane drogą internetową lub za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Nowo założona spółka będzie spółką zależną PMPG SA. Udziałowcy spółki typu joint venture wniosą do nowej spółki wszystkie polskie zasoby internetowe (powierzchnię reklamową), jakie znajdują się pod ich kontrolą. Pozostałe szczegóły współpracy zostaną określone w umowie, która ma zostać podpisana w ciągu najbliższych tygodni.