P2P na Prima Aprilis

Projekt "Honest Thief" (uczciwy złodziej), który swego czasu zelektryzował internautów na całym świecie był, jak się właśnie okazało, tylko żartem. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia opublikowanego w Prima Aprilis na jego stronie internetowej. Przypomnijmy: jego autor, Peter Plass, zapowiadał m.in. popularyzowanie, wspieranie, a ostatecznie również - zalegalizowanie serwisów peer-to-peer.

Internetowa firma PGR, występująca pod marką Uczciwy Złodziej poinformowała swego czasu o planach udostępnienia internautom opracowanego przez siebie oprogramowania oraz stworzenia centrum porad dla wszystkich, którzy chcą uruchomić serwis wymiany plików. Peter Plass, założyciel firmy zamierzał też doprowadzić do wprowadzenia w Holandii takich uregulowań prawnych, aby serwisy P2P działały w nim zupełnie legalnie.

Jak się właśnie okazało był to tylko żart - nie istnieje bowiem ani "Honest Thief", ani nawet Peter Plass. Można się tego dowiedzieć z szyderczego oświadczenia opublikowanego na stroniehttp://www.thehonestthief.com .

Pozostaje nam się więc tylko przyznać - my również daliśmy się nabrać. Pocieszeniem może być w tej sytuacji jedynie fakt, że znaleźliśmy się tym samym w doborowym towarzystwie "nabranych" - informację o projekcie "Honest Thief" jako pierwszy opublikował The Wall Street Journal, po nim zaś m.in. CNET, The Register czy USA Today.