Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Osiem konsorcjów zawalczy o pięć włoskich licencji

Włoskie Ministerstwo Łączności podało oficjalnie, że o pięć licencji na usługi telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS) będzie się starało osiem konsorcjów.

Ubiegający się to obecni już na rynku operatorzy GSM: Telecom Italia Mobile, kontrolowany przez Telecom Italia; Omnitel Pronto Italia, kontrolowany przez Vodafone; Wind, kontrolowany przez Enel i France Telecom; Blu, wprowadzony przez Autostrade i British Telecom; inwestorzy Eni, Mediaset, Caltagirone i rodzina Benetton; jak również nowi na włoskim rynku: Andala, kontrolowana przez Hutchison Whampoa; inwestorzy Tiscali i CIR; IPSE, wprowadzona przez Telefonicę; inwestorzy Sonera, Acea, Fiat, Edison, Banca di Roma i Ferrovie dello Stato; grupa Tu Mobile, kontrolowana przez firmę Atitalia, oraz konsorcjum Anthill, którego partnerzy na razie nie są znani.

Starające się o licencje konsorcja będą musiały do 11 września przedstawić ministerstwu plany biznesowe i techniczne. Na 2 października planowane jest rozpoczęcie aukcji. Wyniki zostaną ogłoszone 10 listopada, a licencje podpisane 7 grudnia.