Oracle w Polpharmie

W połowie sierpnia 2002r. podpisana została umowa na wdrożenie aplikacji z Oracle E-Business Suite (EBS) w Polpharmie. Partnerem wdrożenia u potentata na polskim rynku farmaceutycznym będzie Prokom Software.

Instalacja obejmie fabrykę Polpharmy w Starogardzie Gdańskim oraz Biuro Handlowe w Warszawie. W pierwszym etapie wdrożone zostaną moduły EBS: Finanse, Produkcja, Dystrybucja, Logistyka. Do wspomagania analizy procesów zarządczych służyć będzie system Zrównoważona Karta Wyników, także składnik EBS.

Partnerem Oracle Polska w tym projekcie będzie Prokom Software, która współpracuje z Oracle od 1999 roku i ma na koncie projekty informatyczne dotyczących technologii oraz aplikacji Oracle - m.in. w TUiR Warta, TP SA, PZU S.A., TU Samopomoc S.A. i Wirtualnej Polsce.

Oracle E-Business Suite pracuje obecnie w około 80 zakładach branży farmaceutycznej w Europie, m.in. w AstraZeneca, PFIZER, Merz Pharmaceuticals GmbH i Glaxo Wellcome France. Stargardzka fabryka Polpharmy – jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie - dostarcza ok. 12% leków w Polsce.