Opóźniona premiera BlackBerry PlayBook?

Firma Research in Motion nie podała jeszcze konkretnej daty premiery swojego tabletu. Mówi się jedynie o początku roku 2011. Niektóre źródła twierdzą jednak, że zostanie ona przełożona i to o kilka miesięcy. Powodem mają być problemy z urządzeniem, a konkretnie rzecz biorąc z jego baterią.

Tak przynajmniej twierdzi niejaki Shaw Wu z firmy badawczej Kaufman Bros. Powołując się na źródła zbliżone do firmy Research in Motion, Wu pisze, że PlayBook działa po naładowaniu zaledwie parę godzin. Nie jest to więc zadowalający wynik, jeśli weźmie się pod uwagę dokonania konkurencji. Producent rozważa ponoć montowanie w tablecie większej i cięższej baterii. Niestety rozwiązanie to rzecz jasna negatywnie wpłynęłoby na wymiary i wagę urządzenia.

Wu dodaje też, że system operacyjny BlackBerry Tablet OS został napisany na podstawie QNX, który nie powstawał z myślą o urządzeniach przenośnych. I on miałby więc negatywnie wpływać na żywotność baterii w tablecie RIM. Kolejnym, trzecim już powodem, dla którego premiera urządzenia miałaby zostać przełożona jest niewielkie zainteresowanie aplikacjami sprzedawanymi w BlackBerry App World. Deweloperzy narzekają ponoć na ich słabą sprzedaż i nie wierzą w to, że poświęcanie czasu na tworzenie oprogramowania dla PlayBooka jest opłacalne.

Niestety Research in Motion nie skomentowało wypowiedzi analityka. Firma wciąż twierdzi, że jej tablet powinien wpaść w ręce klientów na początku przyszłego roku.