Oponeo.pl: 64,8 mln zł przychodu w 2007 roku

Oponeo.pl S.A, spółka zajmująca się handlem detalicznym produktami motoryzacyjnymi, opublikowało raport roczny za 2007 rok. Zysk netto spółki wyniósł 4 146 tys. zł, a przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 64 818 tys. zł.

Oponeo.pl S.A. zajmuje się przede wszystkim handlem detalicznym oponami, felgami i innymi produktami motoryzacyjnymi. Spółka wykorzystuje w tym celu witryny internetowe - m.in. opony.com, oponeo.pl, opony.com.pl, oponeo.com. 99% przychodów netto ze sprzedaży w 2007 roku pochodziło właśnie z tej działalności. Resztę wygenerowała sprzedaż reklam na prowadzonym przez spółkę branżowym portalu tematycznym opony.com.pl.

Przedsiębiorstwo zamknęło 2007 rok przychodami ze sprzedaży na poziomie 64,8 mln zł (ponad dwukrotnie więcej niż w 2006 roku), co oznacza, że założona przez nie prognoza wykonana została na poziomie 144%. Spółka wypracowała również 4 mln zł zysku netto wobec 1 mln zł. w roku 2006.

Właściciele Oponeo.pl szacują, że firma powinna systematycznie zwiększać przychody i średnioroczny wzrost w okresie 2004-2009 wyniesie ponad 60% .

"Dynamicznie rosnąca sprzedaż i trzycyfrowa dynamika zysków są konsekwencją m.in. ciągłego umacniania się pozycji głównych portali (...), stale poszerzanej oferty oraz ogólnym wzrostem zarówno samego rynku e-commerce, jak i rynku motoryzacyjnego w Polsce. Czynniki te znacząco wpłynęły na wzrost sprzedanych opon (ponad dwukrotnie więcej niż w 2006 roku)" - podaje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu.

Również w tym roku Oponeo.pl nie traci dynamiki rozwoju. Szczyt sprzedaży opon letnich przypadł w 2008 roku na kwiecień i wyniósł 16 mln zł. Są to ponad dwukrotnie większe przychody ze sprzedaży w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego

Firma Oponeo.pl powstała w 1999 roku i po upływie czternastu miesięcy od rozpoczęcia działalności uzyskała rentowność na poziomie netto. W listopadzie 2006 po raz pierwszy w historii spółka sprzedała w ciągu miesiąca 35 000 opon. Od początku istnienia jest projektem zarządzanym przez te same osóby: Dariusza Topolewskiego, Arkadiusza Kocembe oraz Andrzeja Reysowskiego. Firma zatrudnia obecnie 34 osoby.

Zobacz także:

Oponeo.pl S.A. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie

Oponeo.pl S.A. sprzedała akcje za 32 mln zł

Oponeo.pl chce wejść na giełdę.