Opera wydaje natywną Operę Mini dla Windows Mobile

Opera Software zintegrowała Operę Mini z platformą Windows Mobile. Wydała dzisiaj natywną wersję przeglądarki Opera Mini 5 beta, która przeznaczona jest dla posiadaczy telefonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5 i 6.

Opera wydaje natywną Operę Mini dla Windows Mobile

Wykres ilustrujący przekroczenie progu 50 milionów unikalnych użytkowników Opery Mini miesięcznie

"Tradycyjna" Opera Mini wymaga Javy, natomiast nowa wersja nie, co oznacza, że może działać na każdym telefonie z Windows Mobile. Oferuje ona do dyspozycji użytkowników takie same funkcje jak jej bazująca na Javie poprzedniczka - m.in. przeglądanie w kartach, menadżer haseł, zakładki i szybkie wybieranie.

Producent przeglądarki zwraca szczególnie uwagę na jej największą zaletę, czyli możliwość kompresowania (maksymalnie o 90%) przesyłu danych, co ma bezpośrednie przełożenie na szybkość ładowania stron oraz pozytywnie wpływa na redukcją kosztów związanych z opłatami za pobrane megabajty.

Użytkownicy Windows Mobile 5 i Windows Mobile 6 mogą pobrać Operę Mini 5 bezpośrednio na swoje telefony ze strony m.opera.com/next.

Warto przypomnieć, że wedle ostatnich informacji podanych przez Opera Software, mobilna przeglądarka internetowa Opera Mini przekroczyła w styczniu próg 50 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Więcej informacji: www.opera.com/mini/next.