Opera dla tabletów

Twórcy przeglądarki internetowej starają się wprowadzić swój produkt na każdą platformę. Obecnie zapowiadają wersję Opery zoptymalizowaną dla urządzeń typu tablet. Pierwszy publiczny pokaz przeglądarki ma się odbyć na targach CES.

W zeszłym roku informowaliśmy o postępach pracy nad Operą dla urządzeń mobilnych oraz aktualizacji desktopowej do wersji 11. Na rynku przeglądarek jest spora konkurencja, więc Opera nie może stać w miejscu.

Poprzedni rok firma zwieńczyła wypuszczeniem Opery 11, która udostępnia nowe możliwości, takie jak grupowanie kart i rozszerzenia. Nowy rok Opera zaczyna od filmu prezentującego jej wersję dla tabletów.

Urządzenia te, łączące cechy przenośnego komputera i smartfonu, zdobywają coraz większą popularność, a liczba ich odmian i modeli stale rośnie. Niedopatrzeniem byłoby nie zajęcie się stworzeniem przeglądarki dla tej platformy.

Prezentacja, o której mowa pokazuje, jak szybko Opera chodzi na tablecie działającym w systemie Android, a dokładniej rzecz biorąc na Samsungu Galaxy Tab P1000. Film jest krótki, ale widać jak Opera umożliwia płynne przewijanie i powiększanie.

Więcej informacji w czasie targów CES, które odbywają się w Las Vegas od 6 do 9 stycznia. Materiał filmowy poniżej.