Opera Mini 4 beta do pobrania

Opera Software zaprezentowała wersję testową swojej nowej przeglądarki przeznaczonej do urządzeń mobilnych o nazwie kodowej Dimension. Oprócz całkowicie przebudowanego interfejsu zmieniono podejście do przeglądania stron internetowych - od teraz ma być tak samo jak w tradycyjnym pececie.

Opera Mini 4 beta do pobrania

Cała serwis widoczny na ekranie telefonu. Teraz łatwiej wybrać interesujący fragment.

Program jest dostępny pod adresemhttp://www.operamini.com/beta i choć trzeba przebrnąć przez ogromną listę urządzeń, to dzięki intuicyjnym wskazówkom nie powinno być z tym problemów.

Do nowości należy nowy system powiększania fragmentów stron internetowych (znany z wydania Opery na konsolę Nintendo Wii), który pozwala na zbliżenie fragmentu strony, aby można było wygodnie przeglądać tekst i grafikę na niewielkich wyświetlaczach. Jak zapewnia producent, nowa wersja przeglądarki ma być dwukrotnie szybsza niż konkurencyjne rozwiązania.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani wzrostem liczby użytkowników Opery Mini." - powiedział Jon von Tetzchner, szef Opera Software. "Uwagi ze strony beta-użytkowników pozwolą nam udoskonalić program i jesteśmy im bardzo wdzięczni za ich starania. Nasza przeglądarka odniosła sukces właśnie dzięki użytkownikom." Według danych przedstawionych w komunikacie prasowym, ponad 15 milionów ludzi skorzystało z Opery Mini od jej premiery w 2006 r. Obejrzyj wywiad z Jonem von Tetzchnerem, którego udzielił on redakcji PC World z okazji otwarcia biura Opery w Polsce.

Funkcje, dla których warto zainstalować Operę Mini 4 beta:

- tradycyjne przeglądanie stron, znane z komputerów;

- automatyczne ustawienie wyświetlania strony na początku tekstu;

- wirtualna myszka do przewijania i przesuwania;

- zaawansowany system przewijania strony;

- duża szybkość działania;

- zmniejszanie obrazków;

- menu kontekstowe;

- obsługa CSS

Więcej informacji znajdziesz w komunikacie prasowym. Warto również obejrzeć prezentację nowej przeglądarki - kliknij tutaj.