Open FM - osiem nowych kanałów

W wiosennej ofercie internetowego radia Open FM pojawiło się osiem nowych kanałów tematycznych. Tym samym liczba oferowanych przez Open FM kanałów przekroczyła aż 100 stacji.

Informacja prasowa: GG Network S.A.

Nowe propozycje Open FM koncentrują się na funkcji towarzyszącej radia. Obok tradycyjnych stacji oferujących różne gatunki muzyczne, w ofercie pojawiają się kolejne kanały tworzone z myślą o codziennych sytuacjach, w których słuchacz sięga po muzykę. Już w ubiegłym roku z ciepłym przyjęciem wielu użytkowników spotkał się kanał Praca. Słuchacze Open FM chętnie korzystają także z oferty stacji sportowych, gdzie do dotychczasowych kanałów Fitness i Trening dołączyła playlista Bieganie.

Ofertę stacji „towarzyszących” poszerzyły dwa kolejne kanały. Relaks to propozycja dla osób lubiących odprężyć się przy delikatnej, subtelnej muzyce. W stacji usłyszymy chillout, zmysłową elektronikę i eleganckie rockowe ballady. Z kolei kanał Nauka dobrze sprawdza się jako tło muzyczne podczas odrabiania lekcji czy przygotowań do kartkówek i egzaminów.

W 2013 roku ilość pobrań mobilnej aplikacji Open Fm na urządzenia z systemem Android wzrosła o ponad 55%, a do końca marca br. pobrano ją ok. 1,5 mln razy. Ten dynamiczny wzrost liczby użytkowników mobilnej aplikacji Open FM zainicjował powstanie nowej kategorii stacji Do Auta. To playlisty stworzone specjalnie na potrzeby kierowców. Open FM proponuje zmotoryzowanym, aż trzy warianty: energiczny Rock, imprezowy Club i żywiołowy Hip-Hop.

W odpowiedzi na liczne prośby słuchaczy redakcja radia zdecydowała się uruchomić także dwie stacje poświęcone w całości ikonom współczesnej popkultury. To kanały 100% Beyoncé i 100% Justin Timberlake.

Open FM jest w tej chwili dostępne na nowej stronie www.open.fm, ale także poprzez autonomiczną aplikację desktopową oraz w wersjach mobilnych na platformy Android, iOS i Windows Phone. Z radia Open FM można również korzystać za pomocą aplikacji na Windows 8/RT czy na telewizorach Samsunga w wersji smart.