Onet zaoferuje "społecznościowy" dostęp Wi-Fi

Onet poinformował, że wraz z firmą FON zaoferuje społecznościową sieć dostępową Wi-Fi pod nazwą "Onet FON". Bazuje ona na pomyśle współdzielenia się swoim łączem internetowym z innymi za pomocą routera bezprzowodowego.

Firma FON bazuje na pomyśle udostępniania swojego łącza internetowego innym użytkownikom. Dzięki routerowi Wi-Fi, każdy użytkownik sieci FON będzie mógł bezprzewodowo udostępnić część swojego stałego łącza internetowego innym. Użytkownik sieci FON, będzie stawał się automatycznie członkiem społeczności FON tzw. Fonero. Dzięki temu będzie mógł za darmo korzystać z internetu na całym świecie - wszędzie tam gdzie znajdują się punkty dostępowe FON.

Onet zamierza niebawem wprowadzić usługi dostępowe bazujące na technologii DSL. W ramach popularyzacji usługi Onet FON zamierza zbudować punkty dostępowe (hotspoty Wi-Fi) na terenie Polski oraz promować routery Onet FON, dzięki którym będzie można udostępniać internet innym użytkownikom.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Onet liczy, że do sieci Onet FON przystąpi w ciągu roku kilkadziesiąt tysięcy osób.

- Jestem przekonany, że dzięki Onet FON doprowadzimy do rewolucji w sposobie korzystania przez ludzi z internetu. Nasza sieć Wi-Fi zapewni nieograniczoną mobilność jej użytkownikom, którzy rozsiani są na całym globie - mówi Łukasz Wejchert, prezes zarządu Onet.

- Jako FON mamy bardzo prostą ofertę - płacisz za swoje domowe łącze, instalujesz router współpracujący z FON, a później możesz podróżować po całym świecie, łącząc się z internetem za darmo - wyjaśnia Martin Varsavsky, CEO FON.

FON jest jedną z największych na świecie społeczności Wi-Fi. Uruchomiony został w lutym 2006 roku przez Martina Varsavsky'ego, argentyńskiego przedsiębiorcę, twórcę licznych przedsięwzięć, który uzyskał finansowanie dla swojego przedsięwzięcia w kwocie $21,7 milionów od takich firma jak Google, Skype, Index Ventures oraz Sequoia Capital z przeznaczeniem na promowanie celu FON, którym jest stworzenie globalnej społeczności miliona hot-spotów Wi-Fi do końca 2007 roku.