Onet z apteką internetową

Internetową aptekę, umożliwiającą zamawianie leków, produktów leczniczych i kosmetyków, uruchomiono w należącym do Onetu serwisie medycznym MedOnet.pl. Projekt został zrealizowany we współpracy z internetową Apteką Dbam o Zdrowie.

Apteka nie obsługuje wysyłki towarów. Zamówione w MedOnet.pl leki (OTC, RX), preparaty i kosmetyki można odbierać w liczącej ponad 2000 punktów, stacjonarnej sieci Aptek Dbam o Zdrowie.

Jak tłumaczą tłumaczą przedstawiciele Onetu, ta forma sprzedaży wynikać ma z prawa farmaceutycznego i pozwala wyeliminować ryzyko niewłaściwego transportu i warunków dostarczania tak specyficznego produktu, jakim są leki.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie pozbawiamy również klientów bezpośredniego kontaktu z farmaceutą. Realizacja projektu internetowej apteki z partnerem dysponującym tak bogatą siecią aptek daje użytkownikowi gwarancję odebrania preparatów w najbliższej jego miejsca zamieszkania czy pracy aptece - mówi Edyta Figurny-Puchalska, szefowa działu wiedza i edukacja Onetu.

Onet z apteką internetową

Dodam jednak, że pozostałe apteki internetowe, jak np. obecny lider rynku Cefarm24.pl realizują przesyłki drogą kurierską. Więc jednak można.

Umowa z Onetem to kolejny interesujący krok DOZ SA. Wiosną 2010 roku firma otworzyła aptekę SMS, w której zamówić leki w wybranej aptece można przy pomocy telefonu komórkowego.

Z kolei MedOnet.pl to uruchomiony w lutym 2010 roku medyczny serwis Onetu, dostarcza pacjentom wiedzy z zakresu medycyny, zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Można w nim znaleźć m.in. porady lekarzy - specjalistów, narzędzia do autodiagnozy, bazy placówek medycznych, obszerne leksykony chorób, badań i leków.

Wg czerwcowych danych z serwisu Megapanel PBI/Gemius miesięcznie odwiedza go 1,1 miliona użytkowników, którzy wykonują ponad 4,8 miliona odsłon.