Onet szykuje się do wakacji

Hotele.onet.pl i noclegi.onet.pl to nowe serwisy, które Grupa Onet proponuje internautom przed wakacjami. Za pośrednictwem pierwszego możliwa jest m. in. rezerwacja noclegu hotelowego oraz zapoznanie się z opiniami innych użytkowników. Drugi serwis to rezerwacyjna platforma ofert agroturystycznych.

http://Hotele.onet.pl to serwis uruchomiony we współpracy z firmą Netmedia S.A umożliwiający przeglądanie szczegółowych ofert polskich hoteli, rezerwację miejsc z płatnością w hotelu oraz zapoznanie się - wg deklaracji Marcina Mroczko, kierownika Działu Podróże w Onet.pl - z ponad 10 tys. opinii klientów pozyskanych do serwisu dzięki partnerowi. Wyniki wyszukiwania ofert zostały także wzbogacone o opcję "multiwybór", która umożliwia dobór odpowiadającego potrzebom, typu rezerwacji i pokoju.

W ramach współpracy Netmedia zaprezentuje użytkownikom Onet Podróże najszerszą ofertę hoteli w Polsce z możliwością natychmiastowej rezerwacji online. Portal wzbogaci swoją ofertę o kilkaset nowych ofert wśród których znajdą się również takie, których użytkownicy nie znajdą nigdzie indziej - mówi Michał Pszczoła, wiceprezes Netmedia SA.

Równocześnie z serwisem hotele.onet.pl Onet wdraża nową platformę rezerwacyjną obiektów agroturystycznych. Pod adresemhttp://www.noclegi.onet.pl użytkownik będzie mógł dokonać rezerwacji noclegów w jednym z 19 tys. obiektów agroturystycznych. Dostawcą platformy jest firma Meteor.

Nowe serwisy hotele.onet.pl i noclegi.onet.pl weszły w skład grupy serwisów OnetPodróże.

Według danych Megapanel/PBi Gemius w grudniu 2008 roku grupę serwisów turystycznych Onet.pl odwiedziło 1,5 miliona polskich internautów, dokonując 32 milionów odsłon - co sprawia, że są one liderami kategorii "Turystyka". Kolejne miejsca zajmują serwisy turystyczne z portfela WP (blisko 740 tys. real users) oraz grupa eholiday (617 tys. użytkowników).