Onet.pl przejął Blog.pl

Onet.pl przejął jeden z najstarszych polskich serwisów blogowych Blog.pl. Kwota transakcji jest utajniona. Twórca serwisu, Adam Wojtkiewicz, zostanie współpracownikiem Onet.pl. Blog.pl ma na razie pozostać oddzielnym bytem i nie będzie integrowany z serwisem blogowym Onetu.

Blog.pl według danych Megapanel PBI/Gemius za październik 2006 miał 1,32 mln użytkowników (real users), 18,75 mln odsłon i zasięg 10,38%. Z kolei serwis z blogami Onetu miał w październiku 2,82 mln użytkowników, 110 mln odłson i 22,7 % zasięgu.

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius za październik 2006 portal Onet.pl miał w październiku zasięg na poziomie 74,31%. Wspólny zasięg portalu Onet.pl wraz z serwisem blog.pl wyniósłby w październiku 75,48%.

Nie potwierdziły się informacje, że serwis zostanie przejęty przez portal Pino.pl. CR Media przesłała w tej sprawie komunikat. "Powodem rezygnacji z transakcji były przyczyny leżące po stronie dotychczasowych właścicieli domeny Blog.pl, którzy zdecydowali się na porozumienie z innym oferentem. Wycena domeny dokonana przez analityków CR Media Consulting nie uzasadniała ewentualnego podniesienia wartości transakcji." napisał w imieniu CR Media Consulting Rafał Oracz, dyrektor generalny. CR Media zapewnia jednocześnie, że będzie rozwijać segment blogów i nie wyklucza akwizycji w tym zakresie.

Onet.pl przejął Blog.pl

Najpopularniejsze serwisy blogowe w Polsce. Źródło: Megapanel PBI/Gemius, inf. prasowa Onet.pl

Kupując serwis, który był prekursorem polskich blogów, chcieliśmy dopełnić naszą blogosferę. Blog.onet.pl i blog.pl bardzo dobrze się uzupełniają oferując nieco odmienne funkcjonalności i społeczności. Ponad połowa odsłon (page views) wszystkich polskich blogów ma miejsce właśnie w tych dwóch serwisach. Rozwijając serwis Blog.pl pragniemy zachować dotychczasowy jego unikalny charakter i odrębność. Bardzo cenimy dojrzałą społeczność skupioną wokół niego - mówi Andrzej Zachwieja, Dyrektor Działu Serwisów Komunikacyjnych.

Onet.pl przejął Blog.pl

Onet.pl jako lider na rodzimym rynku, internetowym jak i multimedialnym, daje ogromne możliwości rozwoju, zarówno dla serwisu blog.pl, jak i mnie samego - uważa Adam Wojtkiewicz, pomysłodawca oraz szef blog.pl. Potencjał rozwoju i szansa na sukces, spowodowały że wybrałem ofertę Onetu - dodaje Wojtkiewicz.

O sprawie jako pierwszy poinformował Marcin Jagodziński na swoim blogu netto.

Aktualizacja: 10 stycznia 2007 16:40

Onet rozesłał oficjalną informację prasową w sprawie przejęcia.

Dodaliśmy m.in. wypowiedzi Andrzeja Zachwieja i Adama Wojtkiewicza oraz grafiki.