Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Onet.pl przejął Blog.pl

Onet.pl przejął jeden z najstarszych polskich serwisów blogowych Blog.pl. Kwota transakcji jest utajniona. Twórca serwisu, Adam Wojtkiewicz, zostanie współpracownikiem Onet.pl. Blog.pl ma na razie pozostać oddzielnym bytem i nie będzie integrowany z serwisem blogowym Onetu.

Blog.pl według danych Megapanel PBI/Gemius za październik 2006 miał 1,32 mln użytkowników (real users), 18,75 mln odsłon i zasięg 10,38%. Z kolei serwis z blogami Onetu miał w październiku 2,82 mln użytkowników, 110 mln odłson i 22,7 % zasięgu.

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius za październik 2006 portal Onet.pl miał w październiku zasięg na poziomie 74,31%. Wspólny zasięg portalu Onet.pl wraz z serwisem blog.pl wyniósłby w październiku 75,48%.

Nie potwierdziły się informacje, że serwis zostanie przejęty przez portal Pino.pl. CR Media przesłała w tej sprawie komunikat. "Powodem rezygnacji z transakcji były przyczyny leżące po stronie dotychczasowych właścicieli domeny Blog.pl, którzy zdecydowali się na porozumienie z innym oferentem. Wycena domeny dokonana przez analityków CR Media Consulting nie uzasadniała ewentualnego podniesienia wartości transakcji." napisał w imieniu CR Media Consulting Rafał Oracz, dyrektor generalny. CR Media zapewnia jednocześnie, że będzie rozwijać segment blogów i nie wyklucza akwizycji w tym zakresie.

Onet.pl przejął Blog.pl

Najpopularniejsze serwisy blogowe w Polsce. Źródło: Megapanel PBI/Gemius, inf. prasowa Onet.pl

Kupując serwis, który był prekursorem polskich blogów, chcieliśmy dopełnić naszą blogosferę. Blog.onet.pl i blog.pl bardzo dobrze się uzupełniają oferując nieco odmienne funkcjonalności i społeczności. Ponad połowa odsłon (page views) wszystkich polskich blogów ma miejsce właśnie w tych dwóch serwisach. Rozwijając serwis Blog.pl pragniemy zachować dotychczasowy jego unikalny charakter i odrębność. Bardzo cenimy dojrzałą społeczność skupioną wokół niego - mówi Andrzej Zachwieja, Dyrektor Działu Serwisów Komunikacyjnych.

Onet.pl przejął Blog.pl

Onet.pl jako lider na rodzimym rynku, internetowym jak i multimedialnym, daje ogromne możliwości rozwoju, zarówno dla serwisu blog.pl, jak i mnie samego - uważa Adam Wojtkiewicz, pomysłodawca oraz szef blog.pl. Potencjał rozwoju i szansa na sukces, spowodowały że wybrałem ofertę Onetu - dodaje Wojtkiewicz.

O sprawie jako pierwszy poinformował Marcin Jagodziński na swoim blogu netto.

Aktualizacja: 10 stycznia 2007 16:40

Onet rozesłał oficjalną informację prasową w sprawie przejęcia.

Dodaliśmy m.in. wypowiedzi Andrzeja Zachwieja i Adama Wojtkiewicza oraz grafiki.