Onet.pl najbardziej opiniotwórczym portalem

Najbardziej opiniotwórczym dziennikiem w listopadzie jest Rzeczpospolita, najbardziej opiniotwórczą stacją radiową - RMF FM, a telewizyjną - TVN24 - wynika z najnowszego rankingu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce", opracowywanego przez Instytut Monitorowania Mediów. W pierwszej piętnastce zestawienia znalazł się również Onet.pl.

Jedyny w zestawieniu portal Onet.pl znalazł się na 13. lokacie, cytowany przez inne media 156 razy. Niemniej, należy zwrócić uwagę na znaczną przewagę Onet.pl nad pozostałymi portalami. Kolejny w zestawieniu portal Interia.pl był cytowany 59 razy.

Zwycięzcą listopadowego rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów została, podobnie jak w październiku, Rzeczpospolita, cytowana przez inne media 862 razy. Na drugim miejscu uplasowała się Gazeta Wyborcza z wynikiem 826 powołań. Trzecia lokata należy do Dziennika, na którego publikacje inne media powoływały się aż 712 razy.

W pierwszej piętnastce znalazły się w sumie trzy stacje telewizyjne, dwa tygodniki opinii, a także jeden portal internetowy.

Onet.pl najbardziej opiniotwórczym portalem

W każdym miesiącu Instytut Monitorowania Mediów analizuje wszystkie przekazy prasowe, telewizyjne i radiowe, których autorzy powołują się na doniesienia innych mediów. Badaniu poddawanych jest prawie 900 tytułów prasowych oraz wybrane programy telewizyjne i radiowe. Analiza obejmuje tylko te przekazy, które nie są przeglądami mediów.