Onet.pl kupił serwis FKN.PL

Serwis FKN to popularny serwis poświęcony szeroko rozumianej tematyce telefonii komórkowej. Dotychczasowy właściciel serwisu zdecydował się na jego sprzedaż ze względu na spadające przychody z reklamy internetowej. FKN.PL był częścią sieci Ad.net.

Informację o zakupie FKN.PL potwierdził Piotr Tchórzewski, rzecznik Grupy Onet.pl. W bazie WHOIS ostatniej modyfikacji dokonano 23 czerwca br. Były właściciel, Radosław Wrocławski, poinformował o sprzedaży wortalu wczoraj.

Serwis został wystawiony na sprzedaż na początku maja br., a transakcję sfinalizowano w czerwcu. Cena wywoławcza wynosiła 100 tys. zł. Jak nam powiedział Radosław Wrocławski, jego ostatni właściciel, ostateczna cena to "okolice ceny wywoławczej".

O wystawieniu na sprzedaż zadecydowały niskie przychody z reklamy internetowej. - Nie jest tajemnicą, że małe i średnie serwisy mają problemy z reklamą internetową. Współpracowałem z Ad.netem, który ma około 15 serwisów o tematyce telekomunikacyjnej. W porównaniu do 2000 czy 2001 roku przychody serwisu znacznie zmalały. Takie witryny jak mój czy gsmonline.pl mogą mieć żal do Ad.netu, że nie promował wartościowych serwisów, tylko dzielił reklamy wszystkim po równo, by nikt zbytnio na ich brak nie narzekał.

Onet.pl kupił serwis FKN.PL

Właściciel domeny fkn.pl według bazy WHOIS

Wiadomo, że zakupem FKN.PL interesowało się sześć poważnych firm, w tym jeden alternatywny operator telekomunikacyjny, podmiot z branży internetowej i tradycyjny wydawca.

Serwis FKN.PL powstał na przełomie 1997/1998 roku jako FAN Klub Nokii. Tworzony hobbistycznie szybko przekształcił się w wortal o szerszej tematyce. Jak zapewnia Radosław Wrocławski, nie był tworzony z myślą o jego sprzedaży. Tuż przed jego sprzedaniem w serwisie pracowała jedna osoba - jego właściciel. W "tłustych latach" współpracowało przy nim do 10 osób.

Według kwietniowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius, FKN.PL odwiedziło ponad 264 tys. użytkowników (real users) dokonując około 1 mln odsłon.

***

Serwis FKN.PL