Onet odświeża stronę główną

Od wczoraj strona główna Onet.pl prezentuje się w lekko zmodyfikowanej postaci. W ich efekcie sprawia wrażenie mniej przeciążonej i bardziej czytelnej. Wizualne odchudzanie stron to coraz silniejszy trend w internecie.

Kilka zmian funkcjonalnych oraz retusz graficzny miały na celu lepszą ekspo-zycję treści i jej - jak to określił rzecznik Onetu, Piotr Tchórzewski - "usubtelnienie". Dotychczasowa strona główna dobrze spełniała swoją funkcję, dlatego zmiany są niewielkie. Nie mamy zamiaru bez bardzo wyraźnych powodów zaskakiwać internautów, a już tym bardziej przymuszać ich do zupełnie nowego układu strony. Mamy nadzieję, że nowy projekt, dzięki swojej przejrzystości spodoba się wszystkim odwiedzającym nasz portal - powiedział Artur Waliszewski, dyrektor portalu i członek Zarządu Onet.pl.

Ostatnią zmianę na stronie głównej Onet wprowadził w listopadzie ubiegłego roku udostępniając ją w technologii DHTML. Do tej pory użytkownicy wchodzący na stronę główną, mogli przesuwając się w dół strony zobaczyć również drugą, opcjonalną jej część. Obecnie to rozwiązanie zniknęło.

Od czasu powstania portalu w 1996 roku strona główna poddawana była znaczącym modyfikacjom kilkadziesiąt razy.

Według danych Gemius Traffic stronę główną Onet.pl w maju odwiedzało dzien-nie do 2,2 miliona unikalnych użytkowników, generując 400 milionów odsłon. W okresach szczytu między godzinami 9 a 15, użytkownicy przeglądali ją ponad 1 milion razy w ciągu godziny.

Zmiany na stronie głównej Interii.