Oferta Orange już dostępna

Stało się. Globalny operator Orange, który ostatnimi czasy zastąpił markę Idea własną, ujawnił dzisiaj nowy cennik usług. Wygląda na to, że zainteresowanie nowymi cenami jest ogromne - witryna firmy ledwo obsługuje liczbę internautów, chętnych do zapoznania się z ofertą.

Tak jak zapowiadaliśmy w czwartek (w artykule Orange ujawnia plany podboju polskiego rynku) dziś doszło do zapowiadanego przedstawienia cen. Co ciekawe, mimo że firma ostro promuje migrację użytkowników sieci Idea Pop, na nową, pre-paidową sieć Orange GO, stara usługa pozostaje niezmieniona. Główną różnica jest to, że teraz rozmowy w sieci Idea oznaczać będą rozmowy w sieci Orange.

Nowy cennik przedstawia się dość interesująca, już w tej chwili w Internecie rozgorzała dyskusja na temat wyższości lub niższości nowej marki nad starą. W zasadzie od czwartku jedni internauci twierdzili, że Orange "podbiera" pomysły promocyjne pozostałym dwóm operatorom, inni, że jest wręcz odwrotnie. Jak jest naprawdę? Każdy powinien ocenić sam, indywidualnie zapoznając się z ofertami. Bo jak wiadomo nie od dziś, gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - nowy cennik na pewno nie przewróci polskiego rynku "do góry nogami", może być jednak ciekawą propozycją, zwłaszcza gdy dobrze zastanowimy się nad doborem poszczególnych usług.

Dla indywidualnych klientów Orange przygotował cztery propozycje, Twój Plan, Twój Mix (połączenie usług abonamentowych i na kartę), Orange Go (pre-paid) i Twój Internet. Nam najbardziej ciekawa wydaje się pierwsza z nich. Nie ma w niej bowiem tradycyjnego planu taryfowego, oferta składa się za to z 5 usług podstawowych, z których klient sam dobiera sobie odpowiednie moduły, budując w ten sposób swoją indywidualną taryfę. Na podstawie wybranych komponentów (a raczej ich łącznej ceny) Orange ustala też promocyjną cenę telefonu oraz przyznaje najbardziej szczodrym klientom specjalne przywileje.

Klient biznesowy liczyć może na podobne rozwiązania, z tym, że oczywiście dostosowane do większej liczby numerów wykorzystywanych w sieci. Ciekawostką jest natomiast usługa Fleet Manager, pozwalająca na zdalne zarządzanie "flotą" firmowych telefonów. Głównie dla firma skierowana jest także oferta E-mail i Blackberry wprowadzająca tego typu urządzenia do Polski, jednocześnie umożliwiając dzięki nim dostęp do firmowej poczty elektronicznej.

Z przykrością informujemy także, że koszty korzystania z Internetu także obliczany jest na podstawie ilości pobranych/wysłanych kilobajtów. Zapomnieć więc możemy póki co o szybkim, nieograniczonym dostępie rozliczanym w ramach stałego abonamentu.

Więcej informacji i szczegółowy cennik: Orange

Przeczytaj także: Orange ujawnia plany podboju polskiego rynku

Zapraszamy również do udziału w miniankiecie na temat nowego cennika.