Odpowiedź Amazon na bibilotekę Google

Serwis Google Print już ruszył. Oferuje tysiące zeskanowanych książek z największych bibliotek amerykańskich. Na odpowiedź Amazon nie trzeba było długo czekać. W czwartek największy sklep świata zapowiedział, że umożliwi użytkownikom zakup zeskanowanych książek, w całości lub części.

Jak na razie - wbrew obawom obrońców prawa autorskiego - Google oferuje książki nieobjęte tym prawem. Pochodzą z czterech prestiżowych bibliotek: Uniwersytetu Stanford, Harvard, Uniwersytetu stanu Michigan oraz Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. Ich jakość nei jest zachwycająca.

Dwa zapowiedziane przez Amazon programy mają ruszyć w przyszłym roku. Pozwolą na zakup online poszczególnych stron, rozdziałów i oczywiście całych książek w cyfrowej formie. Osoby, które w serwisie Amazon zakupią tradycyjna książkę uzyskają równocześnie dostęp do jej cyfrowej wersji przez internet.

Już od dwóch lat sklep oferuje możliwość przeszukania zdygitalizowanych książek ze względu na słowa kluczowe. Według Amazon już co druga książka, jaką ma w ofercie sklep, ma taką możliwość. Usługa jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Kanadzie oraz Japonii.