Od 8 marca każdy może być w ciąży

O godzinie 19.00 pod adresem grzenda.art.pl, ruszy I Turniej Antykoncepcyjny. Do gry zagrzewa hasło "Zostań Pogromcą Plemnika, albo Wirtualną Mamusią!"

Kontrowersyjna gra rusza w kontrowersyjne święto. Kuratorkami projektu są dwie Exgirls - Joanna Zielińska i Magda Ujma. Autorką gry jest Ewa Szczyrek. Obok zabawy, gra ma mieć aspekt edukacyjny, dlatego na różnych etapach są odnośniki z informacjami o antykoncepcji, ciąży, porodzie czy polityce prorodzinnej państwa. Na stronie założono też forum.

Pełna wersja gry będzie się składała z trzech etapów. W pierwszej części nazwanej ryzyko gracz walczy z plemnikami. Do pokonania jest 5 poziomów, każdy coraz trudniejszy, bo i plemniki z czasem są szybsze i sprytniejsze. Przegrana oznacza, że gracz został zapłodniony. Choć można też zostać rodzicem dobrowolnie...

Wtedy zaczyna się drugi etap gry, czyli ciąża. W sieci rozwija się "cyber-dzidziuś". Obserwujesz jak rosną mu cyber-zęby i cyber-paluchy przystosowane do klikania.(...) Musisz spełniać obowiązki rodzica - chodzić do wirtualnego ginekologa, płacić alimenty, czyli 1,22z VAT/mc, chyba że złożysz petycje do Sądu Antykoncepcyjnego o umorzenie ich, z powodów ekonomicznych (udokumentowane bezrobocie). Na tym etapie odbywają się konkursy piękności obojga rodziców, a ponieważ w grze jest równouprawnienie, to startują obydwie "mamy". Etap kończy się porodem.

W trzecim etapie gry zaczyna się wychowywanie. Z dzidziusiem trzeba rozmawiać a suwakami sterować cechami jego osobowości, tak aby zmieniały się w odpowiednim kierunku: trochę więcej "grzeczności", trochę mniej "ciekawości świata" itd. Do upadłego powtarzasz, żeby nie robił siku do pampersa, aż w końcu pojmie. Cyber-dziecko trzeba odprowadzać do żłobka, później przedszkola, karmić, zabierać na spacery do parku. Gdy cyber-rodzic nie jest w stanie podołać obowiązkom, może dziecko oddać do Sieciowego Domu Dziecka.

"Nim zostaniesz rodzicem, sprawdź się wirtualnie" - głosi hasło. Od momentu zapowiedzi jej uruchomienia gra spotkała się z nieprzychylnymi opiniami osób wyrażających zaniepokojenie rozpowszechnianymi przez nią fobiami i emocjami.

Program dofinansowały środowiska kobiece, w tym OŚKA. Witryna z grą jest dostępna pod adresem grzenda.art.pl.