O2.pl uruchomiło ... wyszukiwarkę?

Pixy.pl wyświetla także ostatnio wyszukiwane jak również popularne słowa kluczowe.

Z pewnością nowy serwis od o2.pl jest ciekawym pomysłem i wielu osobom może przypaść do gustu łatwość obsługi Pixy.pl. Głównym zarzutem może być tu na pewno brak oferty njwiększych graczy na rynku (takich jak np. Gazetapraca.pl).

Poruszając się w temacie innowacyjnych wyszukiwarek, warto też przyjrzeć się należącemu do spółki Ecreation serwisowi Wyczajka.com. Za pomocą wyszukiwarki możemy odnaleźć wyłącznie informacje na temat osób i firm. Oczywiście pod warunkiem, że takowe znajdują się w internecie.

Wyczajka.com działa na podobnej zasadzie co Pixy.pl - wyszukiwanie również odbywa się jedynie na wybranych stronach sieci internetowej. Serwis poszukuje ("wyczaja") danych użytkownika na takich stronach jak: Linkedin.com, Goldenline.pl, Myspace.pl, Grono.net, Wikipedia, pudelek.pl, Youtube.pl. W przypadku firm informacje poszukiwane są m.in. na Yellowpages.pl. W obu przypadkach Wyczajka.com przeszukuje także wyniki organiczne Google.

O2.pl uruchomiło ... wyszukiwarkę?

Wyczajka.com

Wyszukiwarka ma również opcję wyszukiwania znajdujących się w sieci danych osobowych. Strona podaje zarówno znaleziony numer telefonu, adres e-mailowy jak i nawet numer Gadu-Gadu. Jak na razie wyniki tej analizy są raczej mizerne, aczkolwiek zdarza się, że wyszukiwarka znajduje porządny adres e-mail.