Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

O emisji akcji Interii

Napisaliśmy wczoraj, że zarząd dokonał przydziału 466 tys. 549 akcji. W publicznej ofercie było ich milion. Jednak zarząd spółki nie objął wszystkich brakujących akcji.

O emisji akcji Interii
Okazuje się, że Jacek Pasławski - Prezes Zarządu obejmie 2.105 akcji zwykłych serii F po cenie emisyjnej 10,00 złotych za akcję, Paweł Chwaleba zaś, członek zarządu obejmie 1.000 akcji zwykłych serii F po cenie emisyjnej 10,00 złotych za akcję.

Niniejszym prostujemy informację podaną wczoraj w serwisie Internet Standard.

W dzień po zakończeniu zapisów na akcje serii F informowaliśmy o małym zainteresowaniu akcjami Interii. Intuicje się sprawdziły - nawet pół oferowanych akcji z tej serii nie znalazło nabywców w publicznej ofercie.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że spółka podtrzymuje swoje zamiary realizowania opisanych w projekcie emisyjnym projektów inwestycyjnych. Cele to zbudowanie platformy dystrybucji treści multimedialnych, platformy komunikacyjnej oraz wzbogacenie serwisów redakcyjnych portalu o treści multimedialne.

Środki na ten cel Interia chce pozyskać z publicznej subskrypcji, ale też ze środków własnych. Portal liczy, że przychody będą rosły.

W komunikacie pojawia się zdanie, które sugeruje, że cele inwestycyjne mogą nie być realizowane zgodnie z optymistycznymi planami sprzed emisji. Tempo ich realizacji zależeć będzie jednak w pewnym stopniu od koniunktury rynkowej i dynamiki wzrostu przychodów portalu.

Cena akcji w dniu dokonywania przydziału (17 marzec) wahały się w przydziale 9,55 zł - 9.90 zł. Jacek Pasławski skomentował ten niekorzystny dla nowych posiadaczy fakt: Związana ze spadkowym trendem na całej giełdzie zniżka kursu Interia.pl nie zapewniała co prawda dyskonta osobom nabywającym nowe akcje portalu w dniu zakupu, ale też jestem przekonany, że osoby i instytucje nabywające nasze akcje, poczyniły dobra inwestycję. Nasze akcje w horyzoncie średnio i długoterminowym już nigdy nie będą tak tanie, jak w chwili obecnej.