O emisji akcji Interii

Napisaliśmy wczoraj, że zarząd dokonał przydziału 466 tys. 549 akcji. W publicznej ofercie było ich milion. Jednak zarząd spółki nie objął wszystkich brakujących akcji.

Okazuje się, że Jacek Pasławski - Prezes Zarządu obejmie 2.105 akcji zwykłych serii F po cenie emisyjnej 10,00 złotych za akcję, Paweł Chwaleba zaś, członek zarządu obejmie 1.000 akcji zwykłych serii F po cenie emisyjnej 10,00 złotych za akcję.

Niniejszym prostujemy informację podaną wczoraj w serwisie Internet Standard.

W dzień po zakończeniu zapisów na akcje serii F informowaliśmy o małym zainteresowaniu akcjami Interii. Intuicje się sprawdziły - nawet pół oferowanych akcji z tej serii nie znalazło nabywców w publicznej ofercie.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że spółka podtrzymuje swoje zamiary realizowania opisanych w projekcie emisyjnym projektów inwestycyjnych. Cele to zbudowanie platformy dystrybucji treści multimedialnych, platformy komunikacyjnej oraz wzbogacenie serwisów redakcyjnych portalu o treści multimedialne.

Środki na ten cel Interia chce pozyskać z publicznej subskrypcji, ale też ze środków własnych. Portal liczy, że przychody będą rosły.

W komunikacie pojawia się zdanie, które sugeruje, że cele inwestycyjne mogą nie być realizowane zgodnie z optymistycznymi planami sprzed emisji. Tempo ich realizacji zależeć będzie jednak w pewnym stopniu od koniunktury rynkowej i dynamiki wzrostu przychodów portalu.

Cena akcji w dniu dokonywania przydziału (17 marzec) wahały się w przydziale 9,55 zł - 9.90 zł. Jacek Pasławski skomentował ten niekorzystny dla nowych posiadaczy fakt: Związana ze spadkowym trendem na całej giełdzie zniżka kursu Interia.pl nie zapewniała co prawda dyskonta osobom nabywającym nowe akcje portalu w dniu zakupu, ale też jestem przekonany, że osoby i instytucje nabywające nasze akcje, poczyniły dobra inwestycję. Nasze akcje w horyzoncie średnio i długoterminowym już nigdy nie będą tak tanie, jak w chwili obecnej.