Nowy serwis VOD dla emigrantów

Ruszył stworzony dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytani serwis Polska +. W serwisie można odpłatnie obejrzeć polskie seriale, telenowele, programy telewizyjne i filmy.

Polska + to wspólne przedsięwzięcie Fortis Media i Vision IP. Wydawnictwo Fortis Media jest firmą medialną obsługującą polski rynek prasowy w Wielkiej Brytaniii (posiada m.in. emigracyjny serwis społecznościowy Polacy.co.uk i tygodniki "Polish Express" i "Panorama").

Polska + to platforma telewizyjna zaprojektowana z myślał o Polakach mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii oraz szukających rozrywki w języku ojczystym.

Jak na razie serwis oferuje w modelu ‘Wideo na żądanie’ (VOD) m.in. serial "Ranczo", "M jak miłość", "Klan", "Pitbull", "Makłowicz w podróży", widowiska kabaretowe. Zestaw filmów ma być stale powiększany o kolejne produkcje.

Wstęp tylko z Silverlight

Przeszkodą dla osób, które będą chciały zapoznać się z ofertą filmową serwisu może być konieczność zainstalowania dodatku Silverlight. Co dziwne, zanim nie zainstalujemy oprogramowania nie możemy dostać się na serwis, nawet po to, aby sprawdzić ceny filmów. A przecież Silverlight to oprogramowanie konieczne tylko do strumieniowego odtwarzania wideo w internecie.

Nowy serwis VOD dla emigrantów

Programy są udostępniane użytkownikom za opłatą, a ceny zaczynają się od £0.25 za program. Treści są doładowywane w systemie zabezpieczającym DRM i będą dostępne na zasadzie "pay per view", gdzie użytkownik może dokonać jednorazowej wpłaty, aby móc obejrzeć konkretny program oraz na zasadzie "pay as you go", kiedy to użytkownik może doładować swoje konto dowolną sumą, a opłata zostanie pobrana za każdą minutę wyświetlenia.