Nowy prezes Wirtualnej Polski

Zmiany kadrowe po środowych (24 września) obradach rad nadzorczych Telekomunikacji Polskiej i Wirtualnej Polski. Na czele portalu stanął Grzegorz Tomasiak.

Na wniosek prezesa Telekomunikacji Polskiej Macieja Wituckiego nowym członkiem zarządu operatora został Ireneusz Piecuch, sekretarz generalny spółki oraz Piotr Muszyński, dotychczas jeden z dyrektorów.

Rada nadzorcza Wirtualnej Polski postanowiła z kolei odwołać Jacka Murawskiego z funkcji prezesa tej spółki i powołała na to stanowisko Grzegorza Tomasiaka, który w Grupie TP pracuje od 2007 r. i był dyrektorem wykonawczym ds. techniki.

Aktualizacja: 26 września 2008 12:06

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Grzegorza Tomasiaka na stanowisku dyrektora wykonawczego ds. techniki (odpowiadał też za IT). W ciągu tygodnia lub dwóch kierownictwo Telekomunikacji Polskiej ma ogłosić nową strukturę firmy wraz z nazwiskami osób, które będą kierowały poszczególnymi pionami.

Wówczas też mają być znane obowiązki Piotra Muszyńskiego, który wczoraj został mianowany na członka zarządu TP ds. operacyjnych. Nieoficjalnie mówi się, że będzie mu podlegało IT.