Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowy autoresponder dla e-marketingowców

Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie Wyslij.info dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw służące do automatycznego wysyłania ofert handlowych przez internet. To odpowiedź na zaostrzenie filtrów antyspamowych.

Zwiększenie ilości filtrów antyspamowych, z których korzystają użytkownicy, spowodowało spadek zainteresowania działalnością marketingową przez email. Agencja e-marketingu Apivision.com udostępniła rozwiązanie, które ma przywrócić dawną świetność mailingu o charakterze komercyjnym.

Dostępne narzędzie nosi nazwę Wyslij.info i jest to zautomatyzowany system wielokrotnych autoresponderów (ang. follow-up autoresponder). Po zapisaniu potencjalnego klienta do listy mailingowej, Wyslij.info wysyła mu automatycznie odpowiedź z ofertą, a następnie we wcześniej zdefiniowanych odstępach czasowych przesyła kolejne wiadomości. System "pamięta" kto, kiedy i którą wiadomość powinien otrzymać.

"Taki system jest jednym z podstawowych narzędzi sprzedawców internetowych na świecie" - zaznacza Michał Śliwiński z Aprovision.com - "W samych Stanach Zjednoczonych tego typu serwisów jest wiele. W Polsce do tej pory go nie było, więc postanowiłem zapełnić lukę."

System automatycznie zamienia mianownik imienia i nazwiska na wołacz i w tej formie wysyła wiadomość do użytkownika. Jak zaznacza pomysłodawca rozwiązania, narzędzie rozróżnia też płeć odbiorcy po imieniu.