Nowości od Gadu Gadu: poczta, komunikator i szyfrowanie rozmów

Przez kanał automatycznej aktualizacji najpopularniejszego w Polsce komunikatora można pobrać nowe Gadu Gadu 10. Od wczoraj, już bez zaproszeń, jest dostępna usługa poczty elektronicznej w domenie gg.pl. Prócz tego zdecydowano się na wprowadzenie domyślnego szyfrowania rozmów prowadzonych za pomocą Gadu Gadu.

Gadu Gadu 10, poczta elektroniczna i domyśle szyfrowanie rozmów - przez ostatnie dwa dni Gadu Gadu zasypało swoich użytkowników nowościami. Dostępna w kanale automatycznej aktualizacji nowa wersja komunikatora (beta build 10784) została wcześniej udostępniona w połowie marca tego roku.

Wraz z komunikatorem Gadu Gadu 10 użytkownik otrzymuje kilka nowych usług. Może skorzystać z GG Live, usługi przeznaczonej do obserwowania aktywności znajomych oraz informowania ich o swojej aktywności. Z jej pomocą można sprawdzać aktywność znajomych w różnych serwisach m.in. GaduFoto.pl, OPEN.FM czy Blip.pl.

Wraz z Gadu Gadu 10 użytkownik zyskuje możliwość rozbudowanego tworzenia awatarów oraz nowy odtwarzacz radia internetowego Open.FM. Z poziomu komunikatora można też uzyskać dostęp do GADUFOTO, wirtualnej galerii zdjęć, oraz gier online.

Ważną zmianą jest szyfrowanie rozmów prowadzonych za pomocą komunikatora. To zmiana, która była postulowana przez użytkowników Gadu Gadu. Szyfrowanie udostępniono jako usługę domyślną.

Poczta w domenie gg.pl

Prócz komunikatora, udostępniono też usługę poczty elektronicznej, która wcześniej była dostępna za zaproszeniami. Konta pocztowe są tworzone według postaci [email protected]. Twórcy komunikatora GG zdecydowali się udostępnić ją wprost w komunikatorze, a jej pojemność wynosi 4 GB.

Za pomocą poczty GG można też obsługiwać inne konta e-mail. Po ich przypisaniu do poczty GG można odbierać i wysyłać wiadomości także za pomocą zewnętrznych kont.

Z usług poczty można korzystać za pośrednictwem komunikatora (tylko nowa wersja Gadu Gadu 10) lub z poziomu strony WWW. Wystarczy połączyć się z adresami stron poczta.gg.pl albo gadu-gadu.pl i zalogować się przy użyciu swojego numeru GG. Ostatnią czynnością jest aktywacja usługi pocztowej.

Więcej informacji: Gadu Gadu.