Nowości od Gadu Gadu: poczta, komunikator i szyfrowanie rozmów

Przez kanał automatycznej aktualizacji najpopularniejszego w Polsce komunikatora można pobrać nowe Gadu Gadu 10. Od wczoraj, już bez zaproszeń, jest dostępna usługa poczty elektronicznej w domenie gg.pl. Prócz tego zdecydowano się na wprowadzenie domyślnego szyfrowania rozmów prowadzonych za pomocą Gadu Gadu.

10, poczta elektroniczna i domyśle szyfrowanie rozmów - przez ostatnie dwa dni Gadu Gadu zasypało swoich użytkowników nowościami. Dostępna w kanale automatycznej aktualizacji nowa wersja komunikatora (beta build 10784) została wcześniej udostępniona w połowie marca tego roku.

Wraz z komunikatorem Gadu Gadu 10 użytkownik otrzymuje kilka nowych usług. Może skorzystać z GG Live, usługi przeznaczonej do obserwowania aktywności znajomych oraz informowania ich o swojej aktywności. Z jej pomocą można sprawdzać aktywność znajomych w różnych serwisach m.in. GaduFoto.pl, OPEN.FM czy Blip.pl.

Wraz z Gadu Gadu 10 użytkownik zyskuje możliwość rozbudowanego tworzenia awatarów oraz nowy odtwarzacz radia internetowego Open.FM. Z poziomu komunikatora można też uzyskać dostęp do GADUFOTO, wirtualnej galerii zdjęć, oraz .

Ważną zmianą jest szyfrowanie rozmów prowadzonych za pomocą komunikatora. To zmiana, która była postulowana przez użytkowników Gadu Gadu. Szyfrowanie udostępniono jako usługę domyślną.

Poczta w domenie gg.pl

Prócz komunikatora, udostępniono też usługę poczty elektronicznej, która wcześniej była dostępna za zaproszeniami. Konta pocztowe są tworzone według postaci [email protected]. Twórcy komunikatora GG zdecydowali się udostępnić ją wprost w komunikatorze, a jej pojemność wynosi 4 GB.

Za pomocą poczty GG można też obsługiwać inne konta e-mail. Po ich przypisaniu do poczty GG można odbierać i wysyłać wiadomości także za pomocą zewnętrznych kont.

Z usług poczty można korzystać za pośrednictwem komunikatora (tylko nowa wersja Gadu Gadu 10) lub z poziomu strony WWW. Wystarczy połączyć się z adresami stron poczta.gg.pl albo gadu-gadu.pl i zalogować się przy użyciu swojego numeru GG. Ostatnią czynnością jest aktywacja usługi pocztowej.

Więcej informacji: Gadu Gadu.